Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,392 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Test

  , Autor:

  Dobe deň môže mi test ukázať už po dvoch TT po pohlavnom styku ukazuje negatívne a potrebujem vedieť ci to je možné. Dva TT beriem aj antikoncepciu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nie ste tehotná, tehotenský test bude negatívny či už dva týždne alebo mesiac po pohlavnom styku.

Podobné otázky

 • Môžu byť tieto príznaky znakom tehotenstva?

  , Autor:

  Dobrý deň,
  s partnerom sa snažíme o bábätko, a síce už zopár testov vyšlo negatívne povedala som si že s testom počkám do očakávanej menštruácie. Lenže všimla som si na sebe, že má začali bolieť prsia(nebolievaju ani pred menštruáciou a ani počas) a k tomu mám biely výtok ale nesvrbi, nepali,nezapácha a keďže som pred nedávnom absolvovala operáciu (laparoskopiu, odstraňovanie cysty) chodila som na kontroli častejšie a žiadny zápal sa mi neobjavil. Nemám chuť do jedla a častejšie chodím na WC. Do očakávanej menštruácie mi ostáva 8 dni takže symptómy by som nepripísala k predmenštruačným bolestiam.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test je zbytočne realizovať predčasne. Vyčkajte, pokým Vám menštruácia bude meškať 12-14 dní, následne si urobte tehotenský test alebo navštívte Vášho obvodného gynekológa. Na základe opísaných príznakov sa nedá jednoznačne diagnostikovať tehotenstvo.

 • Folikulometria

  , Autor:

  Pán doktor, chodím na folikulometriu. 12 DC bol nameraný folikul 21 mm (doktor povedal, že ovulacia príde každú chvilku čiže sme sa snažili nasledujúce 3 dni), no zakaždým mám snehovobiely ovulacny test, pripadne s čiarkou, ktorá je slabá, nie dostatočne viditeľná. Test si robím od 10 DC. Viditeľnejšiu čiarku som mas na 15 DC (ale aj tak bola veľmi slabá, o 5h na to som testovala novy ovu test a nebola už žiadna, čiže vrchol som určite neprepasla. Dnes je to už 20 DC (aj napriek tomu testujem, že chodím na folikulometriu, čisto len zo zvedavosti a niic). Krv brana na 3DC hodnoty všetky v norme, ovulacny hlien bol v deň folikulometrie, momentálne mám hustejší biely hlien, čo je asi následok progresteronu. Chcem sa opytat, to či folikul praskol vie zistiť len pán doktor na základe UZ, či uvidí žlté teliesko? To, že mám take hlieny neznamená, že ovulacia skutočne prebehla? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u niektorých žien je ovulácia posunutá, či smerom dopredu alebo dozadu. Áno, na USG sa dajú pozrieť vaječníky a zhodnotiť prítomnosť alebo absencia folikulu. Niekedy môže pošva produkovať ovulačný hlien a reálne k ovulácii dôjde o pár dní. Netreba sa sústrediť len na ovulačný test ale mať pravidelný nechránený pohlavný styk, nie len v čase ovulácie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Môže sa jednať o tehotenstvo?

  , Autor:

  Dobrý deň, lekári mi diagnostikovali polycistické vaječníky a tým aj malú šancu otehotnieť. Tento mesiac sme mali s priateľom viac krát nechránený pohlavný styk, no nikdy sa do mňa nespravil (ale stalo sa, že sme to robili viac krát za sebou bez ochrany). Menštruácia mi mešká 17 dní, nerobím si z toho nič, keďže minule mi meškali aj 2 mesiace. Pre istotu som si spravila okolo 10tého dňa meškania test, negatívny. No pár dní do zadu mávam bolesti, kŕče ako keby mi mala prísť menštruácia, no tá neprichádza. Už druhý deň špiním, taký hnedý výtok alebo ako keby posledný deň menštruácie. Dnes sa mi stalo, že z ničoho nič mi prišlo na zvracanie, vyvracala som sa pár krát, ešte mi bolo zle a zrazu mi bolo lepšie. Prišlo a odišlo to rýchlo a trvalo to cca pol hodinku. Odvtedy mi nič nieje. Neviem z čoho to môže byť a rozmýšľam, či sa nemôže jednať o tehotenstvo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je tehotenský test negatívny na 17. deň meškania menštruácie, tehotná pravdepodobne nebudete. Pre jednoznačné potvrdenia alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj v prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobre rano, do kolkych dni od pohlavneho styku mi vie lekar na 100 percent povedať ci som ci nie som tehotna. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, test definitívne ukáže tehotenstvo 2 týždne od pohlavného styku. Vtedy by už malo dôjsť k uhniezdeniu vajíčka do sliznice maternice, a tým hladina hCG v moči na takej vysokej úrovni, aby ho zachytil klasický test a správne vyhodnotil začínajúce tehotenstvo. Test môžete vyskúšať už 7 – 10 dní po pohlavnom styku. Ak test vyjde negatívne a očakávaná menštruácia v termíne napriek tomu nepríde, test zopakujte a výsledok by mal byť už jednoznačný. Nemá význam robiť si test 3 dni po styku, je to veľmi skoro. Potvrdením tehotnosti u lekára je najmä vyšetrenie krvi, ktorým možno potvrdiť tehotenstvo dva týždne po počatí. Jednoznačné potvrdenie tehotenstva je ultrazvukové vyšetrenie, kedy je viditeľný zárodok alebo zárodkový vak pri ultrazvukovom vyšetrení 4 - 6 týždňov po počatí.

 • Môže to byť potrat

  , Autor:

  Dobry deň! Vnedelu, 11.8. som mala pozitivny test, včera som bola u lekára, ktorý ešte nič nevidel, totiž poslednu menstruaciu som mala 17.7. a mám sa vrátiť na kontrolu 19.8. Ale predpisal mi duphaston a fraxiparin, pretože som užmala 2x missed ab okolo 6-7 tyzdna. Od nedele mi bolí v podbrušku, mám krče podobné menštruacii, ale od včerajška mám svetlohnedý, ružový výtok (nie veľa). Lekár ma nevypisal na Pn, lebo podla neho este zbytocne. Všetky vyšetrenia, ktoré som absolvovala kvoli potratom sú negatívne. Môže ísť o ďalsí potrat alebo to je len kvoli tomu, ze mam akurat obdobie menstruacie? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali pozitívny baby test a tehotenstvo je potvrdené, v prvých týždňoch na USG nie je ešte vidieť zárodok. Preto Vám Váš obvodný lekár stanovil ďalší termín, kedy by na USG už malo byť vizualizované tehotenstvo. Ak máte pozitívnu anamnézu, čo sa týka potratov, liečba Vám bola nasadená profylakticky. Ak máte negatívne všetky vyšetrenia, nie je dôvod sa obávať. Bolesti v podbrušku môžu byť spôsobené zväčšujúcou sa tehotnou maternicou, takto Vám však objektívne neodpoviem. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.