Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,401 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Lezia

  , Autor: Michaela

  No on mi povedal niečo v tom zmysle ze ako mi bude maternica rast tak by sa to malo upraviť. Lebo mam aj dosť bolesti hlavne pychanie v oblasti pod bruška až krížov a mame zakázaný sex a nemôžem sa namáhať lebo ze môžem začať potom krvácať. Takže neviete čo to môže byť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ako som spomínal, najlepšie je sa pýtať priamo na mieste Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Doplnenie otázky

  , Autor: Svetlana

  Pan doktor, pred chvíľkou som pisala, ze mi lekar do spravy napísal, ze na c. 12 drobna lezia, ze co to môže znamenať, keďže som v minulosti prekonala zhubny nalez krcka.... Ale napadlo ma, mam taku výrazku, ako keby vriedok zvonka na pysku jeden, asi po holeni, moze byt aj toto nazvane lézia? Napadlo ma, ci nemyslel aj toto? Alebo sa leziami nazyvaju len veci na krcku, pripadne v posve, dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, lézia môže byť prakticky všade, osobne si myslím, že doktor mal na mysli léziu na krčku maternice. Preto, ako som už písal, je najvhodnejšie informovať sa priamo u vyšetrujúceho lekára.

 • Vysvetlenie popisu

  , Autor: Svetlana

  Dobry den pan doktor, dnes som bola na poradni, som 38+2, som vraj otvorená na dva prsty, ze uz sa moze stat hocikedy, ze to pride, ale aj to koze este vydrzat, inak vsetko v poriadku, ale videla som v popise spravy: na č. 12 drobna lezia, co to prosim vas znamena? Som po dvoch konizaciach, kvoli zhubnemu nalezu spred 3 rokov, tak ma to trosku vystrasilo.... Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pod pojmom lézia môže byť viacero vysvetlení. Ak máte krčok maternice zmenený po opakovaných konizáciách, nebolo by to nič zvláštne. Keďže som však nevidel nález, nemôžem sa bližšie objektívne vyjadriť. Pri najbližšej návšteve poradne sa nebojte pýtať lekára na nález. Určite Vám to bude vysvetlené.

 • Lezia

  , Autor: Michaela

  A viete mi aspoň povedať ze co slovo Lezia znamená?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti lézia znamená poškodenie, poranenie alebo poruchu. Neviem však, ako to myslel Váš obvodný gynekológ podľa nálezu, preto je najlepšie sa informovať priamo u neho a pokračovať jeho odporúčaní.

 • Lezia

  , Autor: Michaela

  Dobrý deň pán doktor. Dnes som bola u doktora a som v 15 týždni tehotenstva a povedal mi ze mam leziu placenty. Je to pre bábätko nebezpečné? A co to vlastne znamená?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, lézia placenty je pomerne málo používaný a široký pojem a bez bližších informácií neviem, čo konkrétne tým pán doktor myslel. Najlepšie sa je opýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý presne pozná Vaše výsledky ako aj okolnosti a nález, bez ktorých sa ja objektívne k danej veci neviem vyjadriť.

 • Cipok

  , Autor: Lucka

  Dobry den,dnes som si vkladala cipok do posvy a neslo mi to nieco vo vnutri mi tam zavadzalo az asi na treti pokus a poleziacky mi to slo vlozit,co to tam dole mohlo zavadzat mam s tym ist k doktorovi?
  Dakujem S pozdravom

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keď ste si nezavádzali čipok po prvý krát a mali ste už pohlavný styk, nie je dôvod, aby bola nejaká prekážka v pošve. Navštívte Vášho obvodného gynekológa.