Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,845 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesti hlavy

  , Autor: Michaela

  Dobrý deň chcem sa spýtať ci môžem paralen. Som v 14 týždni tehotenstva. Od rána ma neskutočne boli hlava.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Paralen môžete užiť, netreba to však prehánať. V prvom trimestri, kedy je plod najcitlivejší, je podľa možnosti lepšie sa liekom vyhnúť, ale ak máte ťažkosti, keďže plodu škodí aj prílišný stres z bolesti a vysoká teplota kvôli horúčke, je vhodnejšie liek užiť.

Podobné otázky

 • Bolest hlavy

  , Autor: daika

  Dobrý den, prosim vas poraďte mi som v 8tt ,a už asi tri dni ma bolí strašne hlava,lieky brat nechcem žiadne,tlak mám nízky 105/55,pred týždňom som bola pri gynde a bábätku bilo srdiecko ale slabo,o dva týždne mám ísť na kontrolu,je to v poriadku s tým srdiečkom že ešte bilo slabsie, nasadila mi preistotu duphaston.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám pojem “slabšie bitie srdca”.Sú iba dve možnosti, alebo je akcia srdca prítomná, alebo nie. Čo sa týka bolesti hlavy, odporúčam veľa tekutín, skúste si dať aj kávu.

 • Bolesť hlavy

  , Autor: zoja

  Dobrý deň,

  Som v 18tt mávam silné bolesti hlavy. Väčšinou trvajú 3 dní potom ustúpia a za ďalšie tri dni zas vzniknú. Keď sa to nedá vydržať dám si paralen alebo panadol. Je bolesť hlavy v tehotenstve normálna ? Pred tehotenstvom som mala migrenozne bolesti hlavy keď som brala antikoncepciu. Mám to riešiť a neurológom? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste už mali migrenózne ťažkosti pred tehotenstvom, je vhodné navštíviť neurológa, alebo sa s ním aspoň telefonicky poradiť. Osobne si myslím, že bolesti s tehotenstvom nesúvisia.

 • Migrena v tehotenstve

  , Autor:

  Dobry den, chcem sa opytat ako bojovat proti silnej bolesti hlavy. Som v 17 tt, asi 3. den mam velmi silne bolesti hlavy, uzivam paralen a vtedy mi bolest na kratky cas prejde, ale hned ako doznie ucinok paralenu je bolest spat. Chcem sa spytat ci existije nieco vhodnejsie na bolest hlavy pocas tehotenstva, a ci ak ho budem uzivat dlhodobo nevznika pre dieta nejake riziko. Neviem ci to s tym suvisi ale mam aj nizky tlak len okolo 90 na 60. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v I. trimestri sme dosť limitovaný čo sa týka neurologických ťažkostí a ich liečby. Paralen užívať môžete. Odporúčam dostatočnú hydratáciu, kofeín, Novalgin občasne v nevyhnutnom prípade.

 • Pohyby

  , Autor: Adriana

  Dobrý deň, som v 31tt a cely deň mi je nevoľno mám hnačku bolesti hlavy a mierne bolesti v podbrušku a krížoch a búšenie srdca aj keď ležím a som v klude, navyše celý deň necítim skoro vôbec pohyby dieťaťa.. chcem sa teda opýtať čo sa deje a čo stym mám robiť a ci to je dôvod na obavy

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa eventuálne zdravotníckej zariadenie, kde plánujete rodiť.

 • stres a nervozita

  , Autor: mirka077

  Dobrý deň p. lekár,

  som tehotná v 13T6D. Posledná poradňa bola 18.3. a nasledujúca má byť 15.4. Asi týždeň po poslednej poradni som prežívala kopu stresov, pracovného vypätia - jedným slovom bola som nervózna, podráždená, unavená, vyčerpaná. K tomu sa pridružila nespavosť a bolesti hlavy. To obdobie sa už ako tak dostalo do ,, normálu " avšak trvalo to cca 2 týždne. Bežať s tým za svojim ambulantným gynekológom sa mi videlo nie veľmi vhodné, a preto sa chcem Vás opýtať do akej miery to mohlo ublížiť plodu. Nemám žiadne symptómy , aby niečo nebolo v poriadku.

  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, osobne si myslím, že sa nič zásadného nestalo a nemusíte sa znepokojovať. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.