• Hustá krv

    , Autor: bb1bb

    Dobrý deň,
    som v 11tt po IVF. Minulý týždeň mi robili odber a včera mi lekárka povedala, že mám hustú krv. Od ET si ale pichám Fraxiparine 0,3. Podľa USG v 10tt bolo bábätko primerane veľké, srdiečko bilo, pohyby prítomné.
    Mohol byť výsledok skreslený tým, že odber bol vykonaný ráno, keď som ešte veľa nepila? Bojím sa o bábätko, či mi hustota mojej krvi nemohla nejako ublížiť.
    Hodnoty zo správy: D-dimer 1.11mg/l FEU, PrS 31,4 %
    Na radu lekárky som zvýšila príjem tekutín, pridala som železo a kyselinu listovú v tabletkovej forme.
    Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

    Dobrý deň, pojem "hustá krv" súvisí s parametrami zrážania krvi. Ak už užívate nízkomolekulárny heparín, malo by sa to upraviť. V prípade potreby Vám lekár navýši dávku nízkomolekulárneho heparínu. Postupujte podľa odporúčaní lekára a v prípade akýchkoľvek nejasností alebo ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.