Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,509 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Oslabený krčok

  , Autor: kk111

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať.. Pri prvom tehotenstve som bola od 28tt hospitalizovaná kvôli tomu, že som mala mäkký krčok a tiež sa mi skracoval. Podarilo sa mi to vďaka lekárom dotiahnuť do 37tt. Teraz som opäť tehotná v 21tt, zatiaľ je krčok pevný a drží tak ako má. Zaujímalo by ma, či je nejaká šanca, že by to tak mohlo ostať do konca, nakoľko čo poznám ženy s podobnými problémami tak sa im to zopakovalo aj pri ďalšom tehotentsve.
  Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, každé tehotenstvo u tej istej ženy je iné, sprevádzané inými problémami a komplikáciami, alebo je úplne bezproblémové. Ak budete pravidelne sledovaná, pri náznaku skracovania krčka, progresie nálezu alebo iných problémov sa urobia potrebné opatrenia a nasadí potrebná liečba.

Podobné otázky

 • oslabeny krcok maternice

  , Autor: matula25986

  dobry den, chcela by som sa opytat v cca v ktorom tt sa zasiva krcok maternice resp. sa zistuje ci je slaby, som po 2 konizaciach a som v 14tt kedy zacne byt vacsi tlak maternice na krcok? a ake su este moznosti okrem zasitia? dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúsenosť skôr hovorí o tom, že vyhojený krčok maternice po konizácii je tuhší a pevnejší, nemusí vždy spôsobovať predčasné otváranie krčka. Ak budú výsledky vyšetrení v priebehu postupujúceho tehotenstva v poriadku, nevidím automaticky dôvod na cerclage (zašívanie krčka maternice). Nevidel som však rozsah operačných výkonov ani časové obdobie, za ktoré boli vykonané, takže sa k tomu úplne vyjadriť neviem.
  Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.