• Stehenna kosticka

    , Autor: zuzu2302

    Dobry den, dnes som sa vratila z poradne a celkom dost vystresovana a vyplasena :-( chcela by som sa opytat na nazor aj ineho gynekologa ako mojho.Doteraz som mala termin porodu 21.3(+/-3dni), sme v 36+6, a dnes som bola na usg a vobec sa mi nepacia hodnoty stehennej kosticky. Vraj zodpoveda 32+0tt. Som z toho vyplasena. Stale bola trosku mensia ako ostatne udaje, ale jednalo sa max o tyzden. Dna 9.1 som mala hodnoty taketo:bpd 7, 45 29+6, FL 5.51 29+0, HC 28,4 21+1, AC 25.16 29+3 termin 21.3.. A dnes 27.2 ma nasa bambulka hodnoty taketo: bpd 8.98 36+6, FL 6.16 32+0, HC 31.63 34+5, AC 32,83 36+5tt. Termin 3.4 Prosim vas myslite si ze je vsetko v poriadku? Znepokojuje ma stehenna kosticka a posunuty termin, aj ked doktor mi nepovedal vobec nic. Len to zapisal.dakujem za vas nazor

    Dobrý deň, termín pôrodu stanovujeme podľa dvoch termínov. Prvým je posledná menštruácia a za predpokladu, že ju žena mala pravidelnú, počítame termín pôrodu podľa nej. Druhým termínom pôrodu, ktorý berieme do úvahy je podľa PTS alebo USG v prvom trimestri. Ostatné termíny pôrodu sú irelevantné. Čím bližšie postupuje tehotenstvo k termínu pôrodu, tým sú ultrazvuky nepresnejšie a termín pôrodu podľa nich vypočítaný neberieme absolútne do úvahy. Treba si uvedomiť, že čím je plod väčší, tým menší priestor má a tým sú vypočítané hodnoty menej presné, pretože plod je už v maternici "poskladaný". Dôležité sú ostatné parametre, ako len odhadovaná veľkosť plodu a hodnoty meraných štruktúr, ako sú prietoky v pupočníku, v hlavičke, množstvo plodovej vody, ako aj stav placenty. Termín sa Vám nemení, platí to, čo som písal vyššie. Počas tehotenských poradní robených už v zdravotníckom zariadení, kde plánujete rodiť, už za predpokladu, že CTG záznamy ako aj ostatné vyšetrenia budú v poriadku, nie je nutné realizovať USG vyšetrenia. V prípade nejasností sa nebojte informovať pri realizovaných vyšetreniach.