• Bolesť v podbrušku

    , Autor:

    Dobrý deň , som v 30týždni tehotenstva a posledné 2 dni pocitujem zvlástne bolesti/pichanie v podbrušku. Pripomína mi to pocit ako pri menštruácii.. bolesť je stála, neustáva ani sa nezhoršuje. V noci som sa 2x budila na bolesť. Cez deň pri sede a pokoji citlivé podbruško, v stoji vačsia bolesť. Nemám neobvyklé výtoky, len také bežné ako doteraz. Bábätko sa hýbe ako obvykle. Doterajšie výsledky boli vždy dobré. Keďže sa jedná o moje prvé tehotenstvo netuším aké sú príznaky kontrakcie alebo pod.. Tlak mám v poriadku.Kontaktovala som svojho lekára, zajtra idem na predčasné vyšterenie ale som nervózna a neviem či sa mám báť alebo je to bežný jav.. na internete sa neviem dočítať ničoho čo by sa podobalo mojmu problému, tak neviem či sa jedná o predčasné rozťahovanie krčku alebo sa moje telo prirodzene pripravuje na den D. Ďakujem za radu

    Dobrý deň, tým, že budete nekľudná a nervózna sa Váš stav nezlepší. Ak máte pocit častejšieho tvrdnutia podbruška ako 10x do dňa, alebo že tvrdnutie má tendenciu k spravideľňovaniu, je to jedným z príznakov hroziaceho predčasného pôrodu. Na druhej strane treba povedať, že maternica sa každým dňom zväčšuje a to niekedy je sprevádzané pobolievaním alebo pichaním v podbrušku. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení vyhodnotí stav a odporučí ďalší postup.