Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,413 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hodnoty z integrovaného testu

  , Autor: ceresna-2

  Dobrý deň,
  už som sem raz písala, no chcela by som sa ešte trochu pre túto chvílu upokojiť. Včera sa mi dostala do rúk správa z tripple testu - integrovaného s trimestriálnym v 12.tt. Vtedy bol problém s nosovou kostičkou, ktorá nemala dostatočne jasnú farbu ako ostatné kosti - záznam"neprítomná". Výsledok skríningu bol vtedy negatívny ale hraničný napriek dobrým krvným odberom. Z tohto integrovaného bol záver opäť negatívny ale hraničný. Z tripple testu boli výsledky porovnatelné s prvým:
  AFP: 0,70 MoM
  uE3: 0,99 MoM
  hCG: 0,69 MoM
  papp:1,82 MoM
  nuchal meranie: 0,97 MoM
  Podľa lekárky boli tieto hodnoty krvi v poriadku. Je to aj váš názor? V oboch sksriningoch bol zaznamenaný fakt o neprítomnosti kosti. Berie sa aj ona do úvahy pri výpočte rizika, resp. ak bolo aj na utz všetko ostatné v poriadku, aj krv je toto vyššie riziko hlavne kôli nej? Som objednaná aj na morfologický ultrazvuk no mám paniku tam ísť. O integrovanom teste som sa dočítala, že je dosť presný. Môžem teda veriť negatívnemu výsledku, boli by nejaké ukazovatele viditeľné aj z krvi keby to bolo zlé?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, neprítomnosť nosovej kostičky je jedným z markerov Dawnovho syndrómu, neznamená to však automaticky postihnutie. Ak sú výsledky kombinovaného testu v poriadku, plod by postihnutý nemal byť. Šedá zóna neznamená automaticky postihnutie. Určite to však treba odsledovať a absolvovať morfologický ultrazvuk, netreba sa báť ho absolvovať, každá žena chce mat zdravé dieťa . Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.