• oslabeny krcok maternice

    , Autor: matula25986

    dobry den, chcela by som sa opytat v cca v ktorom tt sa zasiva krcok maternice resp. sa zistuje ci je slaby, som po 2 konizaciach a som v 14tt kedy zacne byt vacsi tlak maternice na krcok? a ake su este moznosti okrem zasitia? dakujem.

    Dobrý deň, skúsenosť skôr hovorí o tom, že vyhojený krčok maternice po konizácii je tuhší a pevnejší, nemusí vždy spôsobovať predčasné otváranie krčka. Ak budú výsledky vyšetrení v priebehu postupujúceho tehotenstva v poriadku, nevidím automaticky dôvod na cerclage (zašívanie krčka maternice). Nevidel som však rozsah operačných výkonov ani časové obdobie, za ktoré boli vykonané, takže sa k tomu úplne vyjadriť neviem.
    Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.