Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,921 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • RI

  , Autor: Veronika

  Dobrý večer práve som prišla z vyšetrenia na pohotovosti na ktorom som bola už druhý krát mam tam niečo ako RIAU: 0,60, hrdlo dlhé 1,5 cm to je prvé vyšetrenie a druhé RIAU 0,67 a hrdlo dlhé 1 cm znamená to že mam blízko k pôrodu? A je to dobré či zlé .
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, RI je rezistenčný index prietoku krvi v cieve pupočníka. Neviem, v ktorom ste týždni tehotenstva, ale hodnoty RI máte v norme. Dĺžka krčka maternice a jeho skracovanie je normálny a prirodzený jav s pokračujúcim tehotenstvom. Neznamená to, že máte blízko pôrodu. S takýmto nálezom môžete vydržať niekoľko dní ale aj týždňov. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo problémoch navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Aspirin c

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor,
  v čase, keď som ešte nevedela, že som tehotná, som užila Aspirin C na zmiernenie bolesti hlavy. Predpokladala som, že táto bolesť súvisí s nadchádzajúcou menštruáciou (užila som ho asi 3 dni pred predpokladaným dátumom menštruácie). Tá sa však omeškala a na 4. deň po meškaní som si urobila tehotenský test, ktorý vyšiel pozitívny. Ku gynekológovi idem až o týždeň, preto sa chcem opýtať, či môže mať Aspirin C v tomto prípade negatívny vplyv na tehotenstvo.
  Ďakujem Vám za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, liek sa neodporúča užívať ženám, ktoré sa snažia otehotnieť. Ak to je nevyhnutné, podáva sa dávka čo najnižšia a doba liečby má byť čo najkratšia. Počas I. a II. trimestra sa liek môže podať iba ak to je nevyhnutné. Liek je kontraindikovaný v III. trimestri tehotenstva. Nemusíte sa obávať.

 • Výtok

  , Autor:

  Dobrý deň,

  chcela by som sa spýtať na žlto/zelený výtok v tehotenstve. (29tt). Objavil sa prvýkrát, aj to len 2 krát za deň. Bez zápachu, bez akeľkoľvek bolesti. Je to v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusí sa jednať o nič vážne, ale odsledoval by som to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mrkva v tehotenstve

  , Autor:

  Pekný deň prajem,

  rada by som sa spýtala, ako je to s mrkvou v tehotenstve. Som v prvom trimestri a včera som si dala za plnú misku strúhanú mrkvu. Chcem sa spýtať, či to môže bábätku dáko uškodiť alebo ako to vlastne je s mrkvou v tehotenstve.

  Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, mrkva v akomkoľvek stave s a v primeranom množstve v tehotenstve užívať môže. Odsledujte si to.

 • Medvedi cesnak

  , Autor:

  Dobrý deň, môže sa v tehotenstve jesť medvedí cesnak? Nemôžem k tomu nájsť žiadne informácie. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v primeranom množstve ho konzumovať môžete. Nepreháňal by som sa po internete. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa,

 • NT hodnota

  , Autor:

  Dobrý deň.Mám 36 rokov a treti krat tehotna.Bola som na prvotrimestrove vysetrenie.Som 12+2 tt crl 5,83 a NT 2,5 mm.Z coho som psychicky zle na tom.Prosim vas je to zla hodnota?lekar sa netvaril dobre.Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ohľadne výsledkov vyšetrenia je vhodné aj nutné konzultovať vyšetrujúceho lekára. Stresovať, ani znervózňovať sa nemusíte. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.