Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,982 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tvrdnutia bruska

  , Autor: Kristína

  Dobrý deň pán doktor. Som v 17tt a mávam tvrdnutia bruska. Keď si ľahnem tak mi to prejde ale akonáhle chodím hneď mi stvrdne. Prosím vás ako tomu predísť je to nebezpečne takto skoro? Ďakujem Vám veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení zhodnotí, či Vám nasadí magnéziové tablety a bude stačiť ambulantná liečba alebo odporučí hospitalizáciu. Závisí to od nálezu, treba sa šetriť. Je to týžden tehotenstva, kedy sa bavíme o hroziacom potrate.

Podobné otázky

 • tvrdnutie bruška

  , Autor: ...Janka...

  Dobrý večer! mám na vás otázku.Som v 21 týždni a pociťujem dosť často tvrdnutie bruška je také napnuté .Doktorka mi predpísala magne b6 3X2 denne užívam ich 2 dni,ale nejaky ústup nepociťujem.A zároveň beriem aj antibiotikum ospexin lebo som mala infekciu môže to nejako uškodiť bábätku?a ešte o tom tvrdnutí bruška malý je strašne aktívny stále sa veľmi hýbe môže aj to spôsobovať to tvrdnutie lebo mám z nemocnice strach či sa to nedá nejako lieciť doma.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  dieťatku Magne B6 ani Ospexin neublížia. Čo sa týka tvrdnutia bruška ak neustúpi je možné, že bude nevyhnutná intravenózna terapia a teda bude nevyhnutná hospitalizácia. Tvrdnutie môže súvisieť aj so zvýšenou aktivitou plodu. Zatiaľ ešte počkajte, ani to magnezium neúčinkuje hneď min 3-5 dní sa musí užívať aby sa efekt prejavil. Ak bolesti neustúpia vyhľadajte lekára na kontrolu vaginálneho nálezu. Doprajte si oddych.