Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,969 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Svrbenie tela

  , Autor: Wewe27

  Dobrý večer. Som v 17 TT. Svrby ma celé telo, ruky nohy bruško najhoršie to je večer a v noci. Čítala som ze to môže byt pečeňou, robia bežne na tehotenskej poradni krvné testy ktoré by to odhalili? Minuly týžden som bola na odbere ale moja lekárka teraz neordinuje dva týždne a mne je nepríjemne ist mužovi ktorý ju zastupuje. Kedy je nutne ist lekárovi a kedy je mozne počkať dva týždne? Bojím sa o bábätko a nechcem ho ohroziť. Dnes ma navyše mierne pobolieva podbrusko. Len slabulinko ale mam strach. Prosím o radu. Vopred Dskujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenskú cholestázu (zvýšené pečeňové enzýmy v tehotenstve) prejavujúcu sa hlavne svrbením dlaní, chodidiel a podbruška netreba podceňovať. Áno, vyšetrenie pečeňových testov je štandardným odberom krvi u obvodného gynekológa. Určite by som sa informoval o výsledkoch odberu krvi, ktoré Vám robili. Ak je určený zastupujúci obvodný gynekológ, nie je dôvod ho nenavštíviť pri ťažkostiach. Podľa laboratórnych a klinických výsledkov sa dá určiť ďalší postup event. nasadiť liečba.

Podobné otázky

 • Svrbenie po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň som týždeň po vaginálnom pôrode a mám strašne svrbenie pred pôrodom som mala aj streptococca boky mi podané antibiotiká nemala som nástrih len vnútorné šitie a jeden vonkajší steh chcem sa opýtať je to svrbenie normálne alebo mám navštíviť gynekológia alebo po prípade mi viete niečo odporúčať

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu mi nie je jasné, o aké svrbenie sa jedná, či o svrbenie v pošve, či o svrbenie tela, či podbruška. Takto sa Vám vyjadriť bližšie objektívne neviem. Samozrejme, ste pomerne čerstvá sestonedielka, pri pretrvávaní ťažkostí navštívte zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.

 • Svrbenie tela

  , Autor:

  Dobrý večer, som v 13 tt a už 2 deň ma svrbi telo, na poradňu mám ísť 5.2. Mám počkať dovtedy alebo treba ísť skôr? Čím to môže byť spôsobené?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri pretrvávaní ťažkostí odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa skôr. Svrbenie rela môže byť spôsobené zvýšením hladiny pečeňových enzýmov.