• Vyšetrenie zrážanlivosti krvi v tehotenstve

    , Autor: domini

    Dobrý den,
    chcela by som sa spýtať, či sa v tehotenstve robí štandardne vyšetrenie zrážanlivoti krvi? V prvom tehotenstve asi v cca 36 tt robili nejaké vyšetrenie koagulácie PT 2 ukazovatele a INR. Neviem síce čo sa z týchto parametrov dá zistiť. ??

    Moja druhá otázka je, že trpím vnútornými aj vonkajšími hemoroidmi II. a III. stupňa. Je to nejaké riziko pre vznik trombózy? (mám z toho dosť strach) Je namieste v mojom prípade dôkladné vyšetrenie zrážanlivosti krvi? Som tehotná po 2 spontánnych potratoch a mimomaternicovej tehotnosti a som v 23+2 tt.

    Ďakujem pekne za podrobnú odpoveď.

    Dobrý deň
    od poslednej gravidity sa parametre mohli zmeniť čiže hodnoty z minulej gravidity vás momentálne nemusia zaujímať, buď by mali byť urobené odbery vaším lekárom , avšak ak máte podobné problémy bolo by na mieste hematologické vyšetrenie, prípadne konzultácia...
    samozrejme hemoroidy sú rizikovým stavom pre rozvoj trombózy
    mala by ste určite mať nejakú liečbu napr nízkomolekulárny heparín, o tom ale nerozhoduje váš gynekológ, mala by ste mať vzhľadom na hemoroidy chirurgické vyšetrenie tiež doporučenieliečby...