• bolesť a tvrdnutie brucha

    , Autor: e-mili

    Dobrý deň
    som v 31. týždni tehotenstva a už druhý deň ma trápi bolesť v podbrušku, ktorá sa dá prirovnať k menštruačným bolestiam. Nič, čo by sa nedalo vydržať, ale k tomu sa mi ešte pridružuje aj tvrdnutie brucha, ktoré sa mi zdá, častejšie ako predtým. Neviem, čo mám robiť a nakoľko je to vážne, pretože pred dvoma dňami som bola aj u svojho gynekológa a ten mi vyšetroval krčok maternice a povedal, že sa neotváram a že je všetko v poriadku. Včera som kvoli tomu telefonovala sestričke, ktorá mi odporučila kúpiť si Magne B6 a poležať si a keď to neprejde mám prísť. Tak som si to kúpila a odpočívam, ale bolesti cítim stále. Okrem toho teraz bude víkend a ja neviem, či mám čakať do pondelka alebo mám ísť na pohotovosť. Neviem, či treba spomenúť, že maličkú mám už otočenú hlavičkou nadol a pri chôdzi ma tlačí, okrem toho je vraj na tento týždeň trošku ťažšia než by mala...môže aj toto nejako ovplyvňovať môj problém? Prosím o radu. Vopred pekne ďakujem.

    Dobrý deň,
    postupujte tak ako vám bolo doporučené, užívajte magnézium 3x 5OO mg denne, kľudový režim , vyložené nohy , a ak by ťažkosti neudtupovali, vvyhľadajte lekára , pohotovosť v prípade potreby
    to že je dieťa väčšie s tým nesúvisí, môžte mať predzvestné bolesti a môžte sa pomaly začať otváraž skôr, dieťa i keď keď je väčšie nemá ešte v 31tt dostatočne vyvinuté pľúca , preto ak by sa malo narodiť skôr , musí byť v nemocnici pripravované
    situáciu nepodceňujte!
    s pozdravom