• zrazeniny a nizko polozena placenta

    , Autor: nikky

    Dobrý deň.Som v 13. týždni tehotenstva a približne pred 2 mesiacmi som začala špiniť.Bola som hneď u svojej gynekologičky,ktorá mi našla hematóm.Predpísala mi duphaston a ascorutin.Na kontrole som bola po 2 týždňoch a hematóm sa napriek užívaniu liekov zväčšil.Tak som aj naďalej brala lieky a pri poslednej kontrole mi gynekologička oznámila,že je opäť väčší a že pribudli ďalšie drobné a tiež mi povedala,že mám nízko položenú placentu.Čo sa týka toho špinenia,tak asi 3 týždne nešpiním,no stále sa bojím,že opäť začnem.Chcela by som sa opýtať,aká je šanca na vynosenie plodu...Tiež sa chcem opýtať,či môže mať na to vplyv zápcha,keďže ňou trpím od začiatku tehotenstva.Pýtam sa,lebo lekárka mi povedala,že si tlačením môžem vyvolať potrat.Vopred vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    zápcha samozrejme tlakom môže vplývať na krčom maternice
    ak máte rastúci hematóm , samozrejme zatiaľ je postup vyčkávací, nikto vám nepovie ako tehotenstvo dopadne, samozrejme šanca potratu tu je existujúca
    pokračujte v liečbe
    s pozdravom