Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • pichanie

  , Autor: zukada

  Dobrý deň
  Som v 15 tt. V apríly som mala spontánny potrat v 6 tt. Takže nechcem podceniť situáciu - neviem či mám ísť k lekárovi alebo počkať týždeň a pol do plánovanej poradne (môj gynekológ je dobrý odborník , no má vždy plné termíny a mne je trápne sa mu tam vsúvať ak nejde o nič vážne).
  K problému: už niekoľko dní pociťujem pichanie v pošve- na ľavej strane, stále v rovnakom mieste, niekedy je slabé niekedy veľmi silné. Výtok mám od začiatku tehotenstva - číry, bez farby.
  Poraďte mi , prosím, či mám urýchlene bežať k lekárovi alebo stačí počkať. O čo by mohlo ísť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste si aplikovať neiktorý z výplachov vhodný i pre tehotné napr. clogin
  mohlo b sa jednaž o nejakú počínajúcu infekciu
  ak by ťažkosti pretrvávali, prípadne sa zosilnili, navštívte lakára skôr
  s pozdravom

Podobné otázky

 • PMS alebo tehotenstvo?

  , Autor: watermelonsugar


  Dobrý deň,
  menštruácia mi meškala osem dní. Vždy pred menštruáciou mám bolestivé prsia, ako som mala aj tentokrát, pichalo ma v podbrušku, ale pichanie po pár dňoch ustúpilo. Okrem toho mi bývalo nevoľno a bolela ma hlava, čo pretrváva dodnes. Keďže som si myslela, že by som mohla byť tehotná na siedmy deň som si urobila test no výsledok bol negatívny. Na ôsmy deň som dostala menštruáciu rovnako intenzívnu ako každý mesiac. Ako som už spomínala takmer každý deň mi býva nevoľno a bolí ma hlava. Pridali sa k tomu aj kŕče v bruchu, dnes veľmi intenzívne. Podbruško ma nebolí, možno občas v ňom cítim malý tlak, keď dostanem kŕče. Myslíte si, že by som mohla byť tehotná? Ak áno, kedy by som si mohla urobiť ďalší test?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak ste aj zašpinili, no aj napriek tomu nie je vylúčené tehotenstvo a máte pochybnosti, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení a odberu krvi na beta HCG jednoznačne vylúči tehotenstvo.

 • Pichanie

  , Autor: Peta29

  Dobrý večer som v 37t a 2dni mam vetsinou večer také slabe kontrakcie ktoré prechádzajú do pichania zo spodu krcok mam polotuhy 2,5cm a vonkajšiu bránku na špičku prsta a mala tlaci stale na krcok je to predzvesť pôrodu
  Dakujem vopred

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste v týždni, kedy sa maternica už každým dňom pripravuje. Počas dňa, ale hlavne večer a v noci sa môže vyskytovať pobolievanie v podbrušku a v krížoch, ako pri menštruačných bolestiach. Jedná sa o tzv. poslíčkov. Pichanie smerom do pošvy sa vyskytovať môže tiež. Maternica sa každým dňom zväčšuje a naťahuje sa závesný aparát maternice, teda sa naťahujú väzy. Tiež je to pomerne časté. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.

 • Pichanie v ľavom boku

  , Autor: SK

  Dobrý deň. Od včera pociťujem pichanie v ľavom boku. Nieje to často ale občas ma tam niečo pichne. Poradňu mám až o dva týždne. Som v 19tt.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Jednou z nich je naťahovanie väzov závesného aparátu maternice, čo by nebolo nič nezvyčajné. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pichanie v podbrušku

  , Autor: Timinkaa

  Dobrý deň som v 13+1 tt a pociťujem pichanie v podbrušku nie silné len jemnejšie a nechcem utekať hneď ku lekárovi chcela by som sa opýtať či to je normálne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, občasné pichavé bolesti v podbrušku, či dokonca akoby v pošve najčastejšie súvisia s naťahujúcimi väzmi závesného aparátu maternice, ktorý sa vplyvom zväčšovania maternice naťahuje a rozpína. Keďže v blízkosti jedného z väzov závesného aparátu sú aj vaječníky, ktoré sú na svojom mieste tiež fixované pomocou väzov, môžete pociťovať aj pichavé bolesti v tejto oblasti. Odsledujte si to.

 • Pichanie v ľavom vajecniku

  , Autor: PauliBari

  Dobry den pan doktor,
  Prosim Vas chcela by som sa spytat, v mesiaci jún som potratila v 6tt a teraz po 4 mesiacoch som mala opäť pozitívny test, len ma uz asi viac ako tyzden trapi bolestivé pichanie v ľavom vajecniku. Podla kalkulačky by som mala byt v 5tt, myslite, ze je taka bolest jedneho vaječníka normálna, alebo by som mala navštíviť gynekológa uz teraz? Dakujem vopred za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Príčin ťažkostí môže byť viacero, myslieť však treba aj na mimomaternicové tehotenstvo.