Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,380 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • termín pôrodu

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, píšem Vám CRL a dátum prvého UZV vyšetrenia - CRL: 34,3 a dátum vyšetrenia 9. júl 2014. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  teda neviem či ste náhodou vy alebo vás lekár neurobili niekde chybu
  mala ste nepravidlený cyklus?
  prvý UZV bol v juli a posledna menses vo februári?
  lebo ak je tak ako píšete tak je to nasledovne:
  9.7.2014 pri CRL 34 by mal plod zodp. 10+0
  a TP týmpádom vychádza na 4.2.2015

  nerozumiem ako môže dojst k takejto diskrepancii.....?
  s pozdravom

Podobné otázky

 • streptokok B a predčasný pôrod

  , Autor:

  Dobrý deň,

  chcela by som sa Vás prosím opýtať, ako to je s doteraz nevyšetreným streptokokom B a prípadným predčasným pôrodom. Bojím sa o dieťatko. Teraz mám aktuálne ukončený 36. týždeň a môj gynekológ mi ešte nerobil kultivácie na streptokoka a mám na ne prísť až o dva týždne, lebo má sestričku na dovolenke... Druhá vec je tá, že na veľkom sono vyšetrení u iného doktora v 22. týždni mi podľa veľkosti plodu tento doktor odhadol termín pôrodu už na 37.týždeň, čo je za rohom... Aj moja mama rodila všetky deti skôr ako bol termín. Dosť ma to znepokojuje, nakoľko sa kvôli covid zrušili poradne mesiac pred pôrodom v pôrodnici, kde budem rodiť, a mám pocit, že môj gynekológ mi nerobí dostatočné vyšetrenia v takomto pokročilom štádiu tehotenstva... Ďakujem za skorú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, posledný výter z pošvy sa realizuje u obvodného gynekológa v 35.-36. týždni tehotenstva. Nie sú mi jasné okolnosti, prečo zdravotnícke zariadenie nerealizuje tehotenské poradne. Naša klinika, ako aj mne všetky známe najbližšie pracoviská, fungujú v 24 hodinovom režime, poradne sa realizujú, s opatreniami, ale pravidelne. Neporovnávajte sa s mamou. Ak máte ukončený 36. týždeň tehotenstva, nejedná sa o predčasný pôrod.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať ako sa presne počíta týždeň tehotenstva. Keďže posledná ms mi začala 6.2. a lekár povedal že som v 11tt, je v tom zahrnutá aj doba od začiatku ms a doba uhniezdovania plodu?? Alebo mám k tým 11tt pripočítať ešte nejaké 2 týždne navyše ? Chcem si vypočítať, v ktorý deň sa to asi stalo..Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenstvo sa ráta podľa poslednej menštruácie, teda nultý deň tehotenstva je prvá deň poslednej menštruácie, alebo podľa USG. Ak ste mali nepravidelný cyklus, lekár Vám mohol povedať datáciu tehotenstva podľa USG. Ak ste mali poslednú menštruáciu 6.2.2020, termín pôrodu podľa poslednej menštruácie máte 12.11.2020 a k 7.5.2020 ste v 13+0 týždni tehotenstva.

 • Ivanka

  , Autor:

  Dobry den chcem sa opytat v ktorom tyzdni som lebo si nevjem sama vypocitat .moj obvodny lekar nerobi tak do poradne nepojdem moja posledna menstruacia bola 16.11.2019 a termin mi povedal 20.8.2020 prosim vypocitajte mi v ktorom tyzdni som

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali pravidelný menštruačný cyklus a posledná menštruácia bola 16.11.2019, termín pôrodu podľa menštruácie máte 23.08.2020 a ku dnešnému dňu ste v 22+6 týždni tehotenstva.

 • Ivanka

  , Autor:

  Dobry den chcem sa opitat ked podla ultrazvuku mi povedal moj gynekolog ze budem 25.3. 20tyzden tehotenstva kedy budem v24tyzdni spravne ja si to neviem vypocitaat jeto normalne zesom v20tyzdni lebo som bola na 4dultrazvuk a gynekolog mi povedal ze v19tyzdni ja nevjem preco jeto tak jak si mam pocitat tyzdne potom ja nechapem som prvorodicka preto nerozumiem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak myslíte, že 25.3.2020 ste začali 20. týždeň tehotenstva, t.j. 19+1, tak 24. týždeň tehotenstva, t.j. 23+1 začnete 29.4.2020. Keďže nepoznám stanovený termín pôrodu, neviem, či som Vás pochopil správne.

 • Krčok maternice

  , Autor:

  Dobrý deň,chcem sa len opýtať,ak som začala 39tt a krčok je 3cm.Termín pôrodu mám na 03.04.20.Doktor povedal že to je v poriadku.Chcela by som sa len opýtať či je tam možnosť že budem prenášať alebo sa môže krčok ešte do temínu v pohode skrátiť?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tehotenstve sa veci menia z minúty na minútu, môže kľudne nastať situácia, že Vám odtečie plodová voda a nastúpi spontánne kontrakčná činnosť. Rovnako je možné, že budete prenášať a pôrod sa bude musieť vyvolať.