• Trhanie zubu a dojčenie

    , Autor: ramonka

    Dobrý deň, chcela by som vedieť či môžem dojčiť aj po klasickej injekcii pri trhaní zubu. Moje bábätko má 11 mesiacov. Pred mesiacom mi trhali zub a doktor mi zakázal kojiť až do druhého dňa a pre moje dieťa to nebolo moc príjemné nakoľko je zvyknutý zaspávať pri dojčení. Predchádzajúca zubárka mi vravela, že pokiaľ má bábo aspoň 10 mesiacov to už nevadí. Teraz som zmetená môžem dojčiť alebo nie? Pomôže odsanie mliečka po injekcii?

    Dobrý deň,
    ak sa vám zákrok urobí ráno a budete dojčiť večer určite to nevadí, dávka je malá a časový odstup dostatočný
    ženy dojčia i po zákroku v celkovej anestéze po 6-12 hod, tak drobná lokálna anestéze nech vás vôbec nevyrušuje
    s pozdravom