Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,678 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • usg

  , Autor: PLD

  dobrý deň p. doktorka, chcela by som sa vás opýtať - na konci 17T tehotenstva som mala dosť pobolievanie v podbrušku bola som na gyn. úps, službukonajúci lekár ma vyšetril všetko bolo o.k. stav hodnotil skôr ako VAS, ale v priebehu usg mi opakoavane zapol farebného dopplera, teraz v poradni na konci 22T mi môj gynekológ opätovne zapol farebného dopplera, chcela som sa opýtať popisuje sa termický efekt na CNS plodu pri tomto vyšetrení viem, že je to obmedzené najmä v 1trimestri, ale ten 17T nemohlo to nejak tomu dieťatku ublížiť? ďakujem pekne za odpoveďs pozdravom maja

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  krátkodobé UZv vyšetrenie, či už doppler alebo iný farebný planning určite nijakým spôsobom neovplyvňuje plod, nemusíte mať obavy
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Obvod bruška bábätka v 33 týždni

  , Autor:

  Dobrý deň.
  Včera som mala 3 morfo logický ultrazvuk, som v 33 týždni a maličká má 2371g a obvod bruška ma 305 mm, môj pan doktor mi povedal že to je "veľké decko" a napísal mi do papierov že to zodpovedá 37 týždňu.
  Dnes mi opakovali testy na tehotensku cukrovku a v pondelok majú byť výsledky.
  Ale chcem sa spýtať, je to moc? Lebo mi to nijako nevysvetlili.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, veľkosť plodu závisí od viacerých okolností, nemusí byť prítomná žiadna patológia. Niektoré deti sa rodia 4 kilové, ich rodičia, či súrodenci sa narodili ako 4 kiloví, je to predispozícia. V 33. týždni tehotenstva má plod okolo 2000g. Pri USG meraní je odchýlka cca 450g. Ak ste mali všetky výsledky vyšetrení v poriadku, ako aj všetky USG, nemusíte sa obávať.

 • Missed abortion

  , Autor:

  Dobry den,
  pred 10 dnami som bola u svojej lekarky na kontrole. Povedala mi, ze som podla sona v 5+0tt, bolo vidno gestacny vak a plod o velkosti 1,9mm. Dnes som bola opat na kontrole, ale u zastupujucej lekarky. Podla sona som bola v 6+3tt, velkost plodu bola 6,2mm. Lekarka mi povedala, ze kedze nevidi srdiecko a mam pod vakom hematom do 3cm doslo k missed abortion a mam sa objednat do nemocnice na kyretaz. Do spravy mi napisala ze je tam hypotopicky YS, ci mi nevysvetlila. Trvala som na tom, ze chcem ist este o tyzden na kontrolu k svojej lekarke. Myslite, ze je este sanca, ze to nie je potrat? Ze srdiecko zacne byt vidno? Ci ten hypotopicky YS znamena, ze som definitivne potratila? Poznam viacero zien, u ktorych nebolo vidno akciu srdiecka este v 8tt a zacalo v 9tt, tak preco u mna to hned uzavrela ako missed abortion? Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na základe USG si tiež myslím, že sa jedná o zamlčaný potrat. Ak sa však jedná o žiadúce tehotenstvo a nemáte žiadne ťažkosti a nesúhlasíte pre túto chvíľu so zákrokom, dá sa urobiť kontrolné USG, nemyslím si však, že sa nález zmení.

 • Otázka

  , Autor:

  Dobrý deň ckeď som bola v týždni 11+3 podľa ms ..hodnota CRL - 5,0
  BPDxFOCD - 1,68 ..sedí mi to na daný týždeň tie hodnoty? Lebo mi pán doktor nezmenil dátum porodu ten ponechal podľa poslednej ms

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je rozdiel termínu pôrodu podľa menštruácie a termínu pôrodu podľa USG menší ako 7 dní, berie sa ako presnejší termín podľa poslednej menštruácie, ak je rozdiel väčší ako 7 dní, presnejší sa berie termín pôrodu podľa USG. Najvhodnejšie je sa pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná všetky informácie a výsledky vyšetrení.

 • Možné tehotenstvo

  , Autor:

  Dobry den.Už dva týždne my mešká menštruacia.Od stredy mam bolesti v podbrušku ako pri menštruacii.Test my vyššiel negatívny možem byť tehotna ajked sa to na teste ešte neukazalo? Poslednu menštruaciu som mala 31.8.
  Za odpoved vopred dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam realizovať ďalší tehotenský test o pár dní, prípade navštívte Vášho obvodného gynekológa. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, obvodný gynekológ Vám na základe odberu krvi na beta-HCG a USG vyšetrením potvrdí alebo vylúči tehotenstvo, prípadne určí ďalší postup.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň už ale mesiac aj niečo do zadu som mala s priateľom nepohlavny styk. Dnes som bola na sone u mojej gynekologicky. Povedala mi že tehotná nie som že sa nemusím báť. Ma podľa vás pravdu ? Že či sa to da zistiť takto ? Bolo to 29.8 ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva sa odoberá krv na beta HCG. Na USG by už bolo tiež vidieť tehotenstvo, jednalo by sa o cca 5. týžden tehotenstva.