Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,900 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • mocenie

  , Autor: simička

  Dobrýý den pani doktorka som v 20 tt vstredu som mala poradnu moc bol v poriadku len teraz pocitujem caste mocenie aj ked kusok len problemy nemam nic može byt prechladnutie za odpoved dakujem pekný den

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak bol moč v poriadku v stredu, situácia sa mohla i zmeniť samozrejme,
  zatiaľ môžte piť viac tekutín, prípadne urologický čaj, nejaké brusnice ....keby ťažkosti pretrvávali, navštívte opäť lekára i skôr
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Vitok

  , Autor:

  Ake cipky su lepsie ked mam caste mocenie a aj vitoky huste ... Mam aj betadin a aj macmiror ake su lepsie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najvhodnejšie je navštíviť obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení nasadí potrebnú liečbu. Ak máte doma Macmiror, môžete ho skúsiť, no na ťažkosti s močením Vám nepomôže.

 • Zapal močových ciest

  , Autor:

  Dobrý deň . Chcela by som sa opýtať respektíve poradiť. Od štvrtka má pichá v podbrušku a mávam časté močenie žiadny iný problém nemám. Bola som u pána doktora a povedal že to je zápal močových ciest nerobil mi žiadne testy len ultrazvuk či je v poriadku krcok maternice a predpísal mi Zinnat. Som však alergická na PNC raz som sa na neho vyhadzala a v lekárni keď som si ho vyberala má dosť vystrašili tak teraz neviem či ho mám začať užívať alebo nie. Môžem dostať alergickú reakciu? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte alergiu iba na penicilín, respektíve všetky antibiotiká penicilinovej rady, Zinnat užívať môžete. Postupujte podľa odporúčaní lekára. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pychanie v podbrušku

  , Autor: Michaela

  Nie nie nekrvacam len ma to pycha tak v strede ale tak ze začne potom to prejde a potom zase a tak. Mňa od začiatku zvykne bolieť mam aj magnerot na to ale pychat ma to nezvyklo len dnes to tak začalo. A ešte otázočka fakt ze veľmi veľa cikam to je tiež v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, častejšie močenie je počas tehotenstva normálne. Ak nemáte ťažkosti s močením, štípanie alebo rezanie počas močenia a doterajšie výsledky boli v poriadku, nemusíte sa obávať. Závisí aj od príjmu tekutín. Ak vypijete väčšie množstvo tekutín, močenie bude častejšie. Ak vypijete viac ako 4 litre tekutín denne a hneď to vymočíte, treba to odsledovať a skontrolovať. V tehotenstve je príjem tekutín zvýšený, počas tehotenstva sa ale môže rozvinúť aj Diabetes insipidus, hoci je to dosť zriedkavé. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Možnosť tehotenstva

  , Autor: mirka077

  Dobrý deň,
  moja bazàlna teplota mi pekne stúpala z 36,8 na 36,9, 37, 37,1 , 4 tehotenske testy mi potvrdili graviditu avšak , dnes mi teplota z 37,1 klesla na 36,9 ? O 2 dni mám dostať menštruáciu, avšak keďže som cítila únavu, a mala som časté mocenie, bolestivé prsia, tak som si testy spravila, ktorý mi tehotenstvo potvrdil slabou druhou ciarockou . Avšak mám obavy z klesajúcej bazalnej teploty.... Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tejto chvíli s tým nič neurobíte. Ak ste tehotná a tehotenstvo sa ujme, urobte si tehotenský test pri meškajúcej menštruácii 10 dní. Ak sa dostaví menštruácia, s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude jednať o biochemické tehotenstvo.

 • bolesť podbruška

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, potrebovala by som radu, som v 11 tt a tento týždeň v pondelok som bola normálne v poradni, všetko bolo o. k. Dnes celý deň pociťujem však veľmi silnú bolesť vľavo podbrušu. Obmedzuje ma to aj v chôdzi. Chodím aj častejšie cikať v noci 4 x za noc a 15 -17 x cez deň, bolesti a pálenie pri močení nemám, nemám ani žiadny výtok. Beriem 3 x denne magnezimu, a dnes som si dala aj od bolesti Algifen. Po Algifene bolesti mierne ustúpili. Raz v minulosti pred 5 rokmi keď som čakala moje prvé dieťa som mala výrazne bolesti, veľké bolesti podbruška v 19 tt, často som vtedy tiež močila, veľmi často, veľmi veľa krát za deň, potom sa niečo dialo s krčkom maternice, tak ma zašili, steh, mávala som stále aj so stehom neskutočné bolesti až do pôrodu, magnezium mi na tie bolesti nezaberal, ani infúzie na bolesi nezaberali, potom mi na bolesti skvele zabral Indometacin. Na toto si pamätám akoby to bolo včetra, tie neskutočné bolesti som mala celú druhú polovicu tehu až do pôrodu. Teraz som v 11 tt, mám bolesti podbruška, obmedzuje ma to v chôdzi, často veľmi často močím, a tento týždeň však poradna dopadla o.k, lenže bolesti som vtedy také nemala, až dnes celý deň, bolesti, močenie, ťažká chôdza, neviem čo to môže byť, či mám mať obavy. najbilžšiu poradnu mám 4. 8.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  takže v prvom rade ste tehotná určite si nedávajte svojvolne algifen!
  ak uvádzate . že vás bolesti obmedzujú určite navštívte vášho lekára môže sa jednať i o moč.infekciu alebo aj inú príčinu, bude pre vás bezpečnejšie sa nechať vyšetriť
  s pozdravom