Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,046 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vaginálne problémy

  , Autor: odbornik6

  Na poradňu idem až o týždeň,tak sa chcem spýtať na používanie výplachov pošvy Rosalgin v 2.trimestri. Na príbalovom letáku to nie je zakázané ale na odporúčanie lekára. Užívala som pred tým mesiac preventívne Candistop,no ten mi došiel pred tromi dňami a na to hneď som začala pociťovať svrbenie. Nebola som sa nikde kúpať a hygiénu dodržujem. Čo si môžem dať z voľnopredajných liekov? Asi by som to za týždeň nevydržala.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  dobrý deň,
  výplach Clogin môžu používať aj teh.ženy
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Rosalgin v tehotenstve

  , Autor: maria26

  Dobrý deň prajem! Mala by som jednu otázku: som tehotná 28.týždeň, PN, skrátený krčok maternice (1cm), Dr. naordinoval kľud, ležím. Doteraz som nemala žiadne vaginálne problémy, ale posledné 2-3 dni pociťujem mierne pálenie malých pyskov, taký nepríjemný pocit, výtok len veľmi slabý. Začala som používať Lactacyd feminu plus, podráždenosť mierňuje. Preventívne, aby to náhodou nebolo horšie, by som použila Rosalgin na výplachy. Dá sa to používať v mojom prípade? (Príčinou môže byť aj silno chlórovaná voda, teraz som viac citlivejšia, alebo iný prací prostriedok?) Ďakujem za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  v tehotenstve, obzvlášť vo vašom prípade hroziaceho predčasného pôrodu je veľmi dôležitá prevencia vaginálnej infekcie, preto nechajte liečbu na lekára a vyhľadajte ho. Veľmi dôležité je nepodceniť infekciu a dôkladne ju preliečiť, preto je na zvážení antibiotická terapia.