• Tehotenstvo a migrena

    , Autor: odbornik6

    Dobry den pani doktorka,

    rada by som sa spytala na vas nazor na obcasne uzivanie Maxaltu v tehotenstve.

    10 rokov trpim migrénami (na ktore nezabera paracetamol ani ibuprofen...), v pripade migrenoveho zachvatu uzivam Maxalt rpd 10mg. Bezne mavam migreny 3-4 krat do mesiaca, v prvom tehotenstve som nimi trpela ovela zriedkavejsie (celkovo asi 5 krat).

    Momentalne som v 8. tyzdni tehotenstva (druhe tehotenstvo) a mam za sebou jednu migrenu, ktoru som sa snazila prekonat po konzultacii s lekarom Paralenom. Nezabral.

    K Maxaltu mi vsetci lekari povedeli, ze sa v tehotenstve neodporuca. Chcem sa spytat aj na Vas nazor - moze jednorazove uzitie Maxaltu mat vplyv na plod? Pri dalsom migrenovom zachvate asi nevydrzim 3 dni trpiet, ked viem, ze aj polovica tabletky Maxaltu mi velmi pomoze...

    Velmi pekne dakujem za Vas nazor.

    Dobrý deň,
    v prvom trimestri sú takmer všetky lieky kontraindikované na užívanie,
    pravda je taká , že v prvom trimestri vám nikto nepovie, že môžte tabletu užiť, či polovicu alebo celú ...ak raz štúdie popísali nejaké možné vplyvy na plod v prvom trimestri kedy sa plod vyvíjal, je na mieste naozaj opatrnosť a je už naozaj len na vás ako sa k tomu postavíte
    Chíápem, že ak máte bolesti je to nevydržateľné, ale taktiež vám nemôžem zo svojej pozície povedať , že ani pol tabletky nijakým spôsobom neovplyvní vývoj plodu.Bolo by to neodborné.
    Ani vyššie dávka klasických anlagetík vám nezaberá?
    S pozdravom