Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,636 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zlatý stafylokok

  , Autor: mia51

  Dobrý deň, som v 6. týždni tehotenstva. Mám gynekol. zápal, výtok a vo výtere mi bol zistený zlatý stafylokok. Lekár mi naordinoval Augmentin 625. Máte s týmto nejaké skúsenosti? Obávam sa poškodenia plodu infekciou i antibiotikami. ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  antibiotiká infekciu preliečia, lekár vybral vhodne
  Jedná sa ešte o nízky stupeň tehotenstva , uvidí sa ako sa to bude situácia vyvíjať.
  S pozdravom

Podobné otázky

 • Zlatý stafylokok

  , Autor: domi

  Dobrý deň, ďakujem za predošlú odpoveď. Avšak ešte ma zaujíma jedna otázka, ak by sa zlatý stafylokok nestihol preliečiť do pôrodu, mohlo by to mať nejaký vplyv na bábätko, ktoré prejde pôrodnými cestami? Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri dlhodobo odtečenej polodovej vode by vplyv mať mohol. Je otázne, či to bol záchyt len ako súčasť pošvovej fluóry, alebo je premnožený, to je rozdiel. Preto Vám boli predpísané antibiotiká. My na klinike to riešime pri dlhodobo odtečenej plodove vode viac ako 12 hodín. Opakujem však, že Vám predpísané antibiotiká neuškodia ani Vám ani plodu.

 • Zlatý stafylokok

  , Autor: domi

  Dobrý deň, chcela som sa opýtať, pri výtere v 36tt mi bol zistený zlatý stafylokok a dr. mi dal vyrobiť amoxicilinove čapíky na 10 dní, avšak druhý dr. mi povedal, že je to zbytočné, nakoľko sa to môže vrátiť a bude sa to riešiť pri pôrode, momentálne som 37+2. Nemôžu atb uškodiť bábätku? A čo teda robiť? Užívať ich alebo nie? Včera som si dala prvú čipku a neviem teda či áno alebo nie. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Amoxicilin je v tehotenstve bezpečný, vy hom máte k tomu ešte predpísaný lokálne, teda do pošvy, nemusíte sa vôbec obávať. Pri pôrode skôr sledujeme výtery z pošvy na prítomnosť Streptococcus agalactiae, teda GBS. Staphylococcus aureus sa bude musiť preliečiť aj tak. Nepoznám výsledky kultivácie a citlivosť danej baktérie na antibiotiká, ale Váš lekár áno, preto Vám predpísal dané antibiotiká. Pri akýchkoľvek nejasnotiach alebo ťazkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • zlaty stafylokok

  , Autor: Zuzana8

  Dobry den pani doktorka,
  som v 34tyzdni tehotenstva a lekarka mi diagnostikovala zlateho stafylokoka pri vytere z posvy. Predpisane mam antibiotika Unasyn. Nemozu antibiotika babatku ublizit? Ako sa da stafylokokom nakazit?
  Dakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  atb sú v poriadku, nemusíte maž obavy a dieťa je už veľké , nebezpečenstvo mu týmto smerom nehrozí.
  Nákaza je možná kdekoľvek, dokonca väčšina ľudí v populácii sú i nosiči, avšak infekcia sa u nich neprejaví
  Nález pošve mohol byť sp§osobený zanesením, ale zníženou imunitnou reakciou
  s pozdravom