Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,989 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Nakazenie v aquaparku

  , Autor: sekanka

  Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či som sa mohla niečím nakaziť v aquaparku počas kúpania v bazéne s morskou vodou. Som v 38tt a už mám bránku otvorenú na 2,5cm a napriek tomu, že som bola odhodlaná vydržať a nekúpať sa, vnútri bolo tak horúco, že som sa musela trochu schladiť vo vode. Voda nebola veľmi studená ani teplá. Nemám zatiaľ žiadne problémy, ale bojím sa, či som nejak neohrozila moje dieťa. Mám požiadať gynekológa aby mi spravil ešte nejaký ster a dal to skontrolovať, alebo ak nebudem mať žiadne príznaky infekcie, tak môžem byť pokojná? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň
  nemalo by vám ani dieťaťu nič hroziť, ale určite osobne tehotnej žene nedoporučujem sa kúpať v žiadnzch spoločných bazénoch a nehovorím už o mokrom prádle následne na tele.Je to každého osobná záležitosť.
  Pokiaľ nemáte ťažkosti, a neodchádza vám plod.voda, nemala by žiadna infekcia hroziť, ale ak by ste sa šla kúpať opäť, tak prosím aspoň potom použite nejaký vaginálny výplach alebo podobne.
  S pozdravom