• výsledky z aeróbnej kultivácie

    , Autor: wieraa

    Dobrý deň, pani doktorka,
    v 36 t.t mi vyšli výsledky z aeróbnej kultivácie takto:
    Nález: Enterococcus faecalis ++
    Staphylococcus sp. koaguláza negatívny ++
    Lactobacillus species +++
    Mohli by ste mi bližšie povedať čo to znamená, či je to dobre, alebo zle. Moja gynekologička mi predpísala MACMIROR 500 vaginálne guľôčky (je to dobrý liek na tento nález), mam ich užívať 12 dní. Práve som prešla do 37 t.t., čo by sa stalo, keby som náhodou rodila skôr a nestihla by som doužívať celé balenie spomínaného lieku. A hrozí mi aj nejaká ďalšia liečba v nemocnici pri pôrode?
    Ďakujem za odpoveď a prajem pekný zvyšok dňa.

    liečba je v poriadku niektore z tych bakterii su prirodzene nachadzajuce sa posve
    tč si nerobte srtarosti
    ak byste zacala rodit skor, antibiotika dostanete podla pozitivity streptokoa agalactiae, to vam mali brat v 36tt
    po porode by vzhladom na tento nalez lievcba nemala byt