• Triple testy

    , Autor: adulik

    Dobrý deň,
    dnes som volala môjmu doktorovi ohľadne výsledkov triple testov, odber bol robený v 15tt+4d.
    Sestrička mi oznámila, že výsledok je pozitívny, riziko postihnutia 1:95.
    Mám 35 rokov a 5 mesiacov.
    Vyšetrenie v 1. trimestri aj screeningový ultrazvuk boli v poriadku.
    Zároveň s odbermi mi robili aj výter kvôli výtoku. Výsledky poukázali na prítomnosť streptokoka.
    Mohlo aj toto mať vplyv na výsledky krvných testov?
    Prípadne zle uvedená váha, nakoľko na každej váhe vážim 1-2 kilá viac či menej.
    Rovnako má môj doktor problém s presným stanovením veku bábätka, nakoľko môj cyklus v posledné roky bol rôzne dlhý a veľakrát aj bez ovulácie, čiže vôbec nevieme, kedy mohlo presne prísť k oplodneniu.
    Môže toto všetko vplývať na tie výsledky? Na amniocentézu nechcem ísť.
    Ešte chcem spomenúť, že ide o moju tretiu graviditu, ale po 14 rokoch, ked mi tieto testy nerobili. Deti sú úplne v poriadku ani v rodine nemáme žiadne podobné ochorenie. Tretie dieťa je po toľkých rokoch vytúžené a preto sa týchto správ obávam.
    Ďakujem za odpoveď.

    streptokok by na výsledok testu vplyv mat nemal
    ostatne vami uvadzane faktory na výsledok testu vplyvaju-aj vek aj vaha a nepresne stanoveny datum poslednej menses
    neda sa vsak bez amniocentezy stopercentne povedat ci tieto faktory su zodpovedne za pozitivny vysledok testu
    nikto vas do amniocentezy nebude nutit, je to vase rozhodnutie ci ju chcete podtsupit alebo nie
    rizika amniocentezy zrejme poznate, musite sa naozaj rozhodnut sama s rodinou,
    ale len amniocenteza este raz opakujem vam stopercentne stanovi o co sa jedna.
    s pozdravom