Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,420 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • hm

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň chcem sa opýtať termín pôrodu mám na 12.5.2014 a poslednú MS som mala 5.augusta. 2013, tak by som mala byť v 33/1 tt ale v tehu knižke mám to nejak divne a môj doky si myslí, že som v nejakom 32tt tak ja už neviem sama v ktorom som tt poradte

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  podľa menštruácie ste dnes 33+5 , teda v 34 týždni gravidity. Je možné, že lekári upravili termín pôrodu resp. datáciu tehotenstva podľa ultrazvuku 12 týždni. Robí sa to štandardne ak je dieťatko v danom týždni menšie. Ak bolo v 12 týždni všetko v poriadku a dieťatko veľkosťou zodpovedalo 12 týždňu, tak by to malo byť všetko v poriadku a ste dnes v 34. týždni tehotenstva.

Podobné otázky

 • Panthenol spray

  , Autor:

  Dobrý deň,

  Popálila som sa od žehličky na prste, je možné požit Panthenol spray v tehotenstve na zmiernenie? Ako je to s fenistylom pri poštípaní hmyzu, je tiež vhodný ?

  Ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, obidva lokálne pôsobiace preparáty používať môžete.

 • Otvoreny krcok

  , Autor:

  Dobry vecer ,
  Dnes som si nahmatala krcok , povedala by som ze otvoreny na spic prsta som v 19 tyzdni .
  mam stresovat ? poradna bola pred dvomi tyzdnami a bolo vsetko oki mam za sebou 2 potraty a jeden vyvolavany porod v 16 tyzdni kvoli vvch ..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý objektívne zhodnotí nález a určí ďalší postup.

 • Krčok vychádzajúci z pošvy - prolaps v tehotenstve ?

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Prosím pomôžte.
  V 13tyzdni tehotenstva, po veľkej potrebe som začala cítiť nepríjemný pocit ako “vypadávajúci tampón” a nahmatala som si menšiu guločku. Potom sa mi to nejako samo vrátilo na chvíľu do normalu.
  Avšak pri chôdzi alebo dlhšom státí som začala cítit ako by niečo zo mna vypadavalo, nie celkom vonku ale zas taký nepríjemný pocit ešte trocha horší ako prvotne.
  Dnes som skoro 17tyzden tehotenstva a všimla som si že sa mi to oproti tej malej guličke spred mesiaca cca zväčšilo na veľkosť vajíčka približne.
  Keď si ľahnem zvykne sa to vrátiť dnu ale nezávisle od záťaže stačí že pochodim hoc nie veľa mi to zas vyjde von ( neprečnieva to ale je to cítit na dotyk že je to hraničné aby to vyšlo úplne).
  Velmi sa bojím o bábätko :( bude to moje prvé.
  Termín mame 22.11.21
  Za ten čas som bola za svojim gynekológom, ktorý na tom nič zle nevidí, pozrel ma, tvrdí že to je prekrvením ukazala som mu aj foto keďže v ľahu sa to trati, povedal že je to krčok a je to Ok, ja sa skôr bojím či to nemôže byt prolaps

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero, napríklad aj varix steny pošvy. Takto sa Vám však neviem bližšie vyjadriť. Na základe fotografie sa tiež nedá jednoznačne určiť presný problém. Je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia určí príčinu Vašich ťažkostí a stanoví ďalší postup. Ak bude po vyšetrení uzavretý stav, ako normálny nález, nemusíte sa obávať.

 • Skratka MM

  , Autor:

  Dobrý deň. Prosím vás, na pohotovosti ma vyšetrovali a dr. sa ma pýtala, či nemám problém s močením, na poslednú, pravidelnú menštruáciu , kedy naposledy som bola u gynekológa a pod. Do papierov mi napísala : V oblasti MM hmatná rezistencia- nebolestivá, veľkosť 5x3 cm. Na smrť ma vystrašila nakoľko som tam prišla s úplne iným problémom. Viete mi poradiť čo to znamená? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že sa jedná o močový mechúr.

 • Jemné spinenie

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na vás názor.
  Momentálne sa nachádzam v 5tt+2, mam problém s jemným špinenie od štvrtku. Ráno som na toaletnom papieri zbadala jemný hnedý výtok ktorý má veľmi znepokojil. Poobede sa už zmenil na ružový a tak som utekala na gynekologicku kliniku na vyšetrenie. Doktor ma prehmatal, spravil usg bolo vidno len gestacny vak cca 5mm a ze nevidí žiadne poškodenie, len strašne slabulinko ružový vytok, minimálny. V piatok som mala relatívne kľud a včera som opäť zbadala ružový vytok len na toaletnom papieri, ráno keď som sa zobudila mala som bledo hnedý výtok aj na intimke. Otehotnela som po iui, beriem 2x2 progestenale do pošvy. Mam bolesti podbruska ako pri ms. V roku 2017 som prekonala mimomaternicove tehotenstvo a preto mam teraz hrozný strach. Vtedy som mala v 45dc hcg 2140.
  Tento krát ho mam vyššie. 12.3. Som mala hcg 51 a v piatok 19.3. Bolo hcg 2077. Myslíte že sa mám obávať a utekať naspäť na pohotovosť alebo je to normálne a mam počkať do piatku kedy mam prvé sono u svojho lekára? Ďakujem vám veľmi pekne za čas a odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie v prvom trimestri súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to pomerne časté. Ak boli všetky vyšetrenia v poriadku, nemusíte sa obávať. Podľa opisu máte predpísanú potrebnú liečbu. Užívať môžete aj Ascorutin 3x1 tbl denne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.