• Prosba o radu

    , Autor: miska-2

    Dobrý deň p. doktorka,
    chcela by som sa opýtať na Váš názor, som v 37. týždni tehotenstva a bol mi zistený stredne masívne streptococcus agalactiae, na čo mi boli nasadené antibiotiká Unasyn. Chcela by som sa preto informovať, či je potrebné dané antibiotiká užívať, kedže niektorí lekári uvádzajú, že streptococca nie je potrebné liečiť, nakoľko aj tak pri pôrode mi budú podané antibiotiká. Pýtam sa aj preto, lebo žiadne nejaké ťažkosti nemám a dané antibiotiká mi nerobia veľmi dobre, hlavne, čo sa týka trávenia a zároveň sa bojím, aby dané antibiotiká nejako neublížili bábätku. Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    podanie antibiotík pri náleze stredne masívne Streptococcus agalactiae nie je nutné, presne ako hovoríte, ak nemáte žiadne klinické príznaky ako pálenie či štípanie pošvy nie je vôbec nutné streptokoka preliečovať.