• Gestacny vek

    , Autor: janakomancova

    Dobry den, dnes som absolvovala ultrazvuk .nic som sa vlastne nedozvedela len lustim v zapisanych udajoch.gestacny vek mi napisali 21+5 a predpokladanu vahu 466g nieje to vela?bola som v tom ze som teraz zacala 21tt ale zda sa mi ze uz som dalej trosku ci? :) dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    váš presný gestačný vek podľa poslednej menštruácie si vypočítate podľa jej dátumu (www.tehotenskakalkulacka.sk) . Termín pôrodu sa zväčša upravuje len na konci prvého trimestra, to znamená ak dieťatko zodpovedalo svojou dĺžkou v 12 týždni dátumu poslednej menštruácie, dátum pôrodu sa upravovať nebude. Na druhej strane sa väčšie detičky niekedy narodia skôr.