• Chróm počas dojčenia

    , Autor: odbornik6

    Prajem pekný večer, chcem sa spýtať prečo sa nesmie užívať chróm počas dojčenia? Vďaka.

    Dobrý deň,
    chróm ako čistý prípravok či kombinovaný s inými preparátmi sa používa s cieľom redukcie hmotnosti a ako podpora látkovej premeny (vyprázdňovania). Počas tehotenstva, obdobne aj počas dojčenia sa žiadna lieková redukcia hmotnosti neodporúča kvôli tomu, že väčšina týchto preparátov prechádza do mlieka a tak do metabolizmu vášho dieťatka.