Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • skrateny krcok maternice

  , Autor: nadezda

  Dobry den ,chcela by som sa opytat...
  Som v 27tt a doktor mi nameral skrateny krcok maternice na 2cm,nakazal klud a lezat s nohami hore....zakazal mi aj sex,ale zaujimalo by ma,ci mozem mat aspon orgazmus...ci mi to moze uskodit...dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  v prvom rade by vás malo zaujímať či to neohrozuje dieťatko a aká je prognóza. No ak sa vaša otázka týka len orgazmu, tak odpoveď je áno, orgazmus mať môžete.

Podobné otázky

 • Skrateny krcok maternice

  , Autor:

  Dobrý deň p. doktor,
  som v 23 tyzdni tehotensta a na poslednej poradni mi doktor povedal ze sa mi začal otvarat krčok .Sú tieto hodnoty ešte primerané, alebo je tam už velke riziko? Minuly rok som podstupila konizaciu krčka
  Hodnoty:
  Hrdlo 1,5 cm VB a CK pre prst
  Uterus 1pnp normotonicky OPP
  TVS cervix 30 mm bez ICI
  Momentálne som na PN a mam nariadeny klufovy režim

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krčok zmenený po konizácii predstavuje riziko potratu alebo predčasného pôrodu už od začiatku tehotenstva. Podľa USG vyšetrenia sa krčok zvnútra neotvára. Dodržujte nariadený kľudový mrežim, postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa a v prípade ťažkostí ho navštívte.

 • Krcok maternice

  , Autor:

  Dobry den mam skrateny krcok maternice a von.branka na spic a som v 24tyzdny tehotenstva mam sa bat

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, funkčnú dĺžku krčka, či je prítomný funneling, teda vnútorné otváranie krčka, či ste prvo alebo viacrodička, ... neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť. Najvhodnejšie je sa pýtať priamo vyšetrujúceho lekára, ktorý pozná všetky informácie a okolnosti. Obávať sa nemusíte. Ak by bol nález zhoršený, odporučili by Vám hospitalizáciu.

 • Skrátený krčok maternice

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor som v 20+6 a začalo mi tvrdnuť velmi bruško a mala som bolesti. Vyhľadala som preto pomoc na urgetnom príjme a zistili mi, že mám skrátený krčok na 2,9. Nechali ma hospitalizovanu v nemocnici na magneziovú terapiu. Mám mať obavy, že dieťa nedonosím? Aké sú pre mna vyhliadky do budúcna? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak už tvrdnutie nepretrváva, krčok je uzavretý a neotvára sa z vnútra, nemusíte sa obávať. Ak ste ešte hospitalizovaná, najvhodnejšie je sa informovať u lekárov zdravotníckeho zariadenia, ktorí majú k dispozícii všetky výsledky vyšetrení.

 • Rosalgin v tehotenstve

  , Autor: Mária26

  Dobrý deň prajem! Mala by som jednu otázku: som tehotná 28.týždeň, PN, skrátený krčok maternice (1cm), Dr. naordinoval kľud, ležím. Doteraz som nemala žiadne vaginálne problémy, ale posledné 2-3 dni pociťujem mierne pálenie malých pyskov, taký nepríjemný pocit, výtok len veľmi slabý. Začala som používať Lactacyd feminu plus, podráždenosť mierňuje. Preventívne, aby to náhodou nebolo horšie, by som použila Rosalgin na výplachy. Dá sa to používať v mojom prípade? (Príčinou môže byť aj silno chlórovaná voda, teraz som viac citlivejšia, alebo iný prací prostriedok?) Ďakujem za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  v tehotenstve, obzvlášť vo vašom prípade hroziaceho predčasného pôrodu je veľmi dôležitá prevencia vaginálnej infekcie, preto nechajte liečbu na lekára a vyhľadajte ho. Veľmi dôležité je nepodceniť infekciu a dôkladne ju preliečiť, preto je na zvážení antibiotická terapia.

 • malé bruško dieťaťa podľa USG

  , Autor: odbornik6

  Dobry den,
  som v 31tt/3d, dnes som bola na USG, kde ma upozornili, ze dietatko ma mensie brusko ako by malo mat. Namerane hodnoty:
  BPD 8,6 (35tt/2d)
  HC 28,8 (31tt/3d)
  AC 24,0 (28tt/1d)
  FL 6,0 (30tt/6d)
  prietoky PI 0,91 a RI 0,56.

  Naznacuje to nejaky problem, alebo je to bezne? Nasledne som si vsimla, ze obvod hlavicky je tiez vyssi, ako by dietatko malo mat na svoj tyzden.
  Zaroven Vas prosim o vysvetlenie vety: "Vaginálne hrdlo 1,5 cm sakrálne uložené, uzavreté, hlavička distenduje"
  Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  závisí od toho aké boli hodnoty predchádzajúcich ultrazvukov a aké sú morfologické štruktúry. Ak je všetko v poriadku zatiaľ by som si nerobila starosti, rozhodujúci bude kontrolný ultrazvuk cca o 2 týždne ako sa hodnoty zmenili a ako dieťatko pribralo.
  Popis vaginálneho nálezu znamená dĺžka krčka maternice je 1,5 cm, nie ste otvorená, a hrdlo má správnu orientáciu na daný týždeň. Je však podľa môjho názoru skrátený krčok maternice. To či to niečo znamená závisí taktiež od predchádzajúceho vaginálneho nálezu, prípadne od ultrazvukového vyšetrenia dĺžky krčka maternice -cervikometrie.