• cervikálne skóre

    , Autor: nelinka1212

    Dorbý den, som v 26tt, je to moje druhé tehotenstvo (malá ma 2roky). od začiatku tehotenstva mám v knižke CI-1. dnes na poradni sa to CI zmenilo na 2. dr. nespomínala nič len že krčok nieje vzadu ale v strede že je zatvorený. Chcem sa opýtať či sa mám obávať toho CI-2, teda predčasného pôrodu alebo je to v poriadku? ďakujem

    Dobrý deň,
    veľmi závisí aj od toho či idete rodiť prvýkrát alebo ste už rodili viackrát. Stále ide o nezrelý nález, no vzhľadom na progresiu (zmenu nálezu) je nutné nález sledovať, vy by ste sa mali viac šetriť a oddychovať. Závisí od konkrétneho nálezu a jeho následnej zmeny.