• anonym

    , Autor: denka123

    Dobry den...mam dost taku chulostivu otazku....na zaciatku tohto roka som bola znasilnena,presnejsie 2.3.2013...8.3.2013 som dostala menstruaciu,kt.prisla na cas,prvy pohl.styk po tomto incidente s mojim priatelom som mala 14.3. nasledne 15,20,21,22. V aprili som uz menzes nedostala. Dieta sme velmi chceli a ja som to znasilnenie neriesila pretoze som si myslela ze ked som dostala menzes ze nic nehrozi,ale docitala soms a ze to nemusi znamenat ze som neotehotnela vtedy...menzes som mala dostat 4.4. ...7.4 som si spravila test a bola tam slabucka druha ciarka,na druhy den som sla k lekarke no ta mi povedala ze nic nevidi ze maternica je mala,nasledne dni som mala bolesti tak som tam sla o5 o 3 dni,pichla mi vyvolvacku lebo sa jej to stale nezdalo,o5 som k nej sla 18.4. pretoze menzes som nedostala tak ma prvy krat poslala na sono...to som bola od poslednej menstruacie 5+6,sono mi robili sondou,povedala ze to je este velmi male ze je tam bodka ale mam prist za nejaky tyzden dva...na dalsie sono som sla v 10+4 kde mi robili meranie crl kt.bolo 3,5 cm (10+3)...dalsie sono bolo 19+5 ale uz vtedy boli odchylky merania bpd a tie ostatne meranie cca tyzden....stale som to vtedy neriesila pretoze som si bola ista...no po 3d sone v 31 tt som si to zacala uvedomovat,kompozitny vek bol o 9 dni vacsia ako by mal byt...nedavno som sa na internete docitala o anonymnom porode,chcela by som sa preto spytat keby soms a rozhodla o takyto porod ako na to...kolko to treba dopredu oznamit pred porodom,a este som citala ze je tam 6 tyzdenna lehota kedy si to zena moze rozmysliet a mna by zaujimalo ci cez tychto 6 tyzdnov to male mozem vidiet a pripadne sa mu mozu soravit testy dna alebo to mozne nieje,pretoze ja sa bojim ze je moznost ze to je skutocne priatelove dieta a ja ho opustim,som zufala,prosim o radu dakujem

    Dobrý deň,
    dôležitý je prvý ultrazvuk, odchýlky v prepočte na týždne po 30 týždni už nie sú podstatné. Tehotenstvo nastalo určite až v marci, preto si myslím, že sa vôbec nemusíte znepokojovať. DNA testy je možné urobiť hneď po pôrode, aj keď výsledky môžu chvíľu trvať. Aj keď si myslím, že to vo vašom prípade vôbec nie je nutné, anonymný pôrod sa nahlasuje v čase príjmu do nemocnice.