Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,989 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvácanie po kyretáži

  , Autor: donka

  Dobrý deň pani doktorka,
  včera som absolvovala kyretáž po missed abort v 9. týždni. Krvácala som však len pár hodín po zákroku, odvtedy nemám ani špinenie, ani žiadne bolesti. Možno sa slabý výtok alebo špinenie dostaví počas dňa, ale zatiaľ tomu nič nenasvedčuje. Aj slabé bolesti, ktoré boli po zákroku rýchlo ustúpili.
  Je to prosím Vás v poriadku?
  Kyretáž bola prevádzaná začiatkom 11. týždňa, čiže teoreticky niečo málo po ovulácii. Pred kyretážou som nekrvácala, ani nemala žiadne problémy, dôvodom bola vyhasnutá akcia srdiečka.
  Som už vyše týždňa prechladnutá, mám zvýšenú teplotu do 37,5, bez atb liečby. Čo sa týka hormonálnych výsledkov mám nízke amh 0,7.
  Môže s tým niečo súvisieť?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  pozákrokový priebeh je veľmi individuálny. U niekoho je krvácanie po zákroku veľmi diskrétne, niekto krváca aj pár týždňov. Týždeň v ktorom bola kyretáž vykonaná nie je podstatný, pretože počas tehotenstva neprebieha klasický menštruačný cyklus ani ovulácia preto toto obdobie sa bude začínať novým cyklom. Bolo by však vhodné sa cca po 10 dňoch od zákroku objednať k vášmu gynekológovi na kontrolu.