Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,311 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • mozem byt tehotna?

  , Autor: zuzana2548

  dobrrý deň. Ja by som sa len chcela opýtať. Menštruaciu mám dostať až budúci týždeň ale pociťujem nejaké divné pocity. Mám už štyri dni pobolievanie chrbta v dolnej časti veľmi nafúknuté a citlivé brucho odpor k niektorím potravinám. Dnes už brucho nemám také nafúknuté trvalo to len 3-4 dni aj chrbát ma už menej bolí. Mám jedno dieťa a viem že na test je ešte skoro som 5 dní po ovulacií a menštruáciu mám dostať až za týždeň. Cítim sa veľmi zvláštne nie zle ale tak divne mam niekedy aj závrat ale hneď to prejde. Som veľmi nedočkavá pri prvom dieťati som celé tehotenstvo mala ukážkové ani som nevedela že som tehotná takk neviem či toto možu byť príznaky v prvé dni tehotenstva. ešte mám veľmi citlivé bradavky na dotyk. I ke&ď viem že na test je ešte skoro tak som si ho robila a podľa mňa tam bola aj druhá čiarka ale slabá ako duch to my povedal aj môj manžel lebo som myslela že si namýšlam ale asi nie pretože to videl aj on a aj keď ja po druhom dieťati veľmi tužim on nie tak myslím že by si to nemohol namýšľať ako ja. Urobím si test ešte v čase keď bude mať prísť menštruácia len chcem vedieť či by to mohli byť prvotné príznaky tehotenstva a źe pri druhom to viac cítim ako pri prvom tam som nevedela o ničom. ďakujem za odpoveď a prajem veľa trpezlivosti s nedočkavými ženami ako som ja

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  je to veľmi individuálne, môže ísť o včasné príznaky tehotenstva. na druhej strane môže ísť aj o premenštruačný syndróm, ktorý ma veľmi podobné príznaky. Naozaj je ideálne urobiť si tehotenský test v čase očakávanej menštruácie. Držím palce

Podobné otázky

 • Krčok maternice

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať aká je poloha krčka maternice v rannom štádiu tehotenstva a pred menštruáciou. Môj krčok je v strede, je tvrdý a uzavretý. Môžem byť tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pre potvrdenie tehotenstva si realizujte tehotenský test najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa. Aj mimo tehotenstva je krčok maternice tuhý a uzavretý, nedá sa na základe hodnotenia krčka maternice vylúčiť, či potvrdiť tehotenstvo.

 • Otazka

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa spýtať priateľa som uspokojovala rukou a dosiahol vrchol. Ejakulát odstránil vreckovkou a ruky si poutieral. Asi o 15 minút ma on uspokojoval rukou avšak som panna a prstami nedošlo k pretrhnutiu blany. Mohol mi niečo do pošvy zaniesť a môžem byť tehotná? K pohlavnému styku u mňa ešte nikdy nedošlo.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Zdravím. Moze sa stať že som mala NORMÁLNU menštruáciu a mozem byt tehotná? Nakoľko s priateľom spolu správame, ( nejak extra sa nechranime no stále ho vytiahne). Menštruáciu som dostala každý mesiac v normálnom množstve a aj s výstelkou maternice( len vo februári začala ružovým výrokom a v marci hnedým a potom sa rozbehla) lenže teraz 2 dni pred poslednou menštruáciou mi bolo na vracanie potom to prešlo a predvčerom a včera sa to opakovalo…posledná ms bola 16.4….žiadne iné príznaky nemám. Môže to byt tehotenstvo?? Test si momentálne nemôžem urobiť a lekára taktiež nemôžem navštíviť kvôli karanténe

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže praktizujete nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa jednoznačne vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Tehotenský test nemá zmysel realizovať skôr ako na 14. deň meškajúcej menštruácie.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň,
  som 2,5 mesiaca po pôrode,menštruáciu som už mala. S mužom sme mali nechránený pohlavný styk. Mám ranné nevoľnosti,od styku prešlo 9 dní. Je možné,že môžem byť tehotná? Je možné cítiť nevoľnosti tak skoro? Od menštruácie ubehlo 2týždne 3 dni..
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Žlté teliesko

  , Autor:

  Dobrý deň
  Dr mi nasla 13 dpo teda 1 deň pred MS na ultrazvuku vysokú sliznicu a žlté teliesko
  Tehotensky test slabšie pozitívny ale krvný ešte nízke hcg
  Povedala ze mam prísť o týždeň
  Kedy zaniká žlté teliesko?
  Môžem byť tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za normálnych okolností vzniká po ovulácii, pri ktorej nedôjde k oplodneniu k vzniku žltého telieska, ktoré sa asi po 14 dňoch zanikne a zmení sa na biele teliesko. Ak však dôjde po ovulácii k oplodneniu a žena otehotnie, žlté teliesko pretrváva prvé dva mesiace, produkuje progesterón. Následne jeho funkciu preberie placenta. Tehotenský test nemá zmysel realizovať skôr ako na 14. deň meškajúcej menštruácie. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.