Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,082 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesti ako pri silnej menštruácii ale v tehotenstve

  , Autor: lulu777

  Dobrý deň pani doktorka, chcem Vás poprosiť o radu. Som v 22tt a pohyby cítim..../menštruáciu by som mala teoreticky dostať cez víkend-samozrejme, keby som nebola tehotná/v utorok som bola na kontrole, doktor mi predpísal 3xdenne magnesium, mala som bolesti vaječníkov a zápal tak mi predpísal Fluomizin inak bolo všetko v poriadku. No a včera som dostala silné menštruačné bolesti, teda bolesť vaječníkov aj bolesti v krížoch, bolelo to celý deň aj v noci, musela som užiť tabletu od bolesti. Dnes je to slabšie, vypila som alchemilku,/viem, iba 1 šálku denne a iba týždeň/ale tiež to cítim. Môže ísť o vážny problém, alebo dôsledok zápalu.....?alebo mám dať na rady starších a skúsenejších mamičiek, ktoré tvrdia, že takéto bolesti sú bežné? Nejde o mňa, ja vydržím, len aby som neublížila bábu, alebo niečo nezanedbala....a tiež nechcem k lekárovi chodiť ako na klavír...Ďakujem Vám za Váš čas!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  veľmi často prirovnávajú tehotné ženy bolesti spôsobené sťahmi maternice k menštruačným bolestiam, preto by som tento jav nepodceňovala a navštívila lekára na kontrolu vaginálneho nálezu. Pomôcť môže magnézium 500 mg 3x denne. Určite tieto menštruačné bolesti nesúvisia s vašim predchádzajúcim menštruačným cyklom. Infekcia je najčastejším vyvolávajúcim faktorom predčasného pôrodu či potratu.