Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,401 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • zvracanie

  , Autor: LT

  Dobrý deň
  Som v 12. tt a odkedy som zistila, že som tehotná, tak stále zvraciam - niekoľkokrát denne (4-8x) a kedykoľvek v priebehu dňa, dokonca aj o polnoci. A keď nezvraciam, tak mi je strašne zle, mam pocit, že mam všetko nestrávené jedlo v žalúdku. Do kedy to mám považovať za normálne, ako tehotenská nevoľnosť? Som na PN a ak by mi bolo lepšie, tak by som chcela nastúpiť do práce. Myslíte, že mám vyhľadať lekára?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak zvracanie pretrváva bolo by ideálne navštíviť lekára.

Podobné otázky

 • Tehotenský test

  , Autor:

  Dobrý deň.
  Ja by som sa chcela informovat.
  Minuly tyzden vo stvrtok mi skoncila menstruacia. Uz cca mesiac-dva mam priznaky ako pri prvom tehotenstve.
  Stale sa mi toci hlava, je mi na zvracanie, nechuti mi jest, neustale som unavena a ospala, picha ma casto pod bruchom a v krizoch.
  Zo zvedavosti som vcera vecer (10.8.) urobila tehotensky test, kde druha ciarka bola slaba ale viditelna. Dneska rano (11.8) test bol jasne negativny.. ziadna druha slaba ciarka.
  mozem byt tehotna?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, tehotná byť môžte. Odporúčam si to odsledovať, no najlepšie je navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo, prípadne stanoví ďalší postup.

 • Nevoľnosť v 35 týždni

  , Autor:

  Dobrý večer,

  Prosím Vás chcem sa opýtať som v 35 TT a niekedy mávam ešte také dni kedy mi je nevoľno od žalúdka, akoby na zvracanie a citim sa taka roztrasená. Krvné testy aj moč som mala v poriadku, je možné že sa mi takéto nevoľnosti sem tam vyskytnú aj v 3 trimestri? Ďakujem za Vašu odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hoci je to menej časté, ale áno, nevoľnosť môže pretrvávať prakticky počas celého tehotenstva.

 • Príznaky

  , Autor:

  Dobrý deň Chcrm sa spytat či môžem mať príznaky na zvracanie už začiatkom možno 3 týždňa ďakujem za odpoveď

 • Hnačka

  , Autor: Michaela

  Dobry deň pán doktorka chcem sa spýtať som v 39tt a od včera mám hnačku a sem tam pocit na zvracanie. Môže to ublizit bábätku a mám ísť na pohotovosť s tým?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané príznaky môžu nasvedčovať blížiacemu sa pôrodu. Ak Vás prehnalo len niekoľkokrát, nemusíte sa obávať, ak by ste však už nevedeli prijímať ani potravu ani tekutiny a všetko by ste vyvrátili, určite odporúčam navštíviť tehotenskú pohotovosť alebo obvodného gynekológa.

 • Môže sa jednať o tehotenstvo?

  , Autor:

  Dobrý deň, lekári mi diagnostikovali polycistické vaječníky a tým aj malú šancu otehotnieť. Tento mesiac sme mali s priateľom viac krát nechránený pohlavný styk, no nikdy sa do mňa nespravil (ale stalo sa, že sme to robili viac krát za sebou bez ochrany). Menštruácia mi mešká 17 dní, nerobím si z toho nič, keďže minule mi meškali aj 2 mesiace. Pre istotu som si spravila okolo 10tého dňa meškania test, negatívny. No pár dní do zadu mávam bolesti, kŕče ako keby mi mala prísť menštruácia, no tá neprichádza. Už druhý deň špiním, taký hnedý výtok alebo ako keby posledný deň menštruácie. Dnes sa mi stalo, že z ničoho nič mi prišlo na zvracanie, vyvracala som sa pár krát, ešte mi bolo zle a zrazu mi bolo lepšie. Prišlo a odišlo to rýchlo a trvalo to cca pol hodinku. Odvtedy mi nič nieje. Neviem z čoho to môže byť a rozmýšľam, či sa nemôže jednať o tehotenstvo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je tehotenský test negatívny na 17. deň meškania menštruácie, tehotná pravdepodobne nebudete. Pre jednoznačné potvrdenia alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj v prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.