Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,819 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Tehotenstvo

  , Autor: tery

  Dobry den, chcela by som sa spýtat cije v poriadku RI a.umbilicalis-0,7O a co to znamena avsak RI v a.c.m. nemam nic napisane to sa este nemeria?som v 30 tt.dakujem velmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  táto hodnota je absolútne v poriadku. Nie každý lekár meria a. cm - arteria cerebri media, ide o prietok krvi mozgom plodu, zväčša sa meria ak prietoky v umbilikálnej artérii (teda v pupočníku plodu) nie sú v poriadku.

Podobné otázky

 • Tetovanie a otehotnenie

  , Autor: Marci12

  Dobrý deň pán doktor. Je po tom, ako si žena dá tetovanie nejaká doba, ktorú by mala počkať na to kým sa bude snažiť o bábätko? Alebo to nemá žiadny vplyv a môže sa snažiť hneď?

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, teoreticky hrozia po tetovaní niektoré infekcie, ktoré možu mať vplyv na tehotenstvo. Ak žena otehotnie skoro po tetovaní, kedy ešte nie je tetovanie úplne dokončené a plocha zhojená, koža je vplyvom tehotenských hormónov oveľa citlivejšia a tetovanie by sa nemuselo zhojit adekvátne a výsledok by nemusel byť podľa očakávaní. Nie som však tatér a nemám skúsenosti s tetovaním, preto sa Vám k tomu neviem bližšie objektívne vyjadriť. Určite je však vhodnejšie počkať na úplné zhojenie tetovania a až tak sa snažiť otehotnieť, prípadne odložiť tetovanie na čas po pôrode a po skončení kojenia.

 • Nebezpecna latka v tehotenstve

  , Autor: Mon16

  Dobrý deň, pán doktor
  Chcela by som sa opýtať som tehotná 21 tt a bola som v miestnosti kde sa používal toluén, trošku som.sa nadýchla ale hneď som šla preč...môže to nejak ublížiť bábätku ?

  Vopred ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, krátkodobý pohyb v miestnosti so zápachom po toluéne by nemal mať žiadny vplyv na tehotenstvo. Ak ste nemali žiadne prejavy intoxikácie - závrate, pocit na zvracanie, či sťažené dýchanie a v miestnosti ste sa nezdržiavali, iba cez ňu prešli, tak sa nemusíte obávať.

 • Prázdny gestacny vak

  , Autor: Nika26

  Dobrý večer chcem sa spýtať dnes som bola na sone mala by som byť 6+1tt ale na sone bol len gestacny vak vo veľkosti 14mm dr má objednala o 3tyzdne na sono myslíte si že sa tam môže ešte niečo ukázať Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak ste mali nepravidelný menštruačný cyklus, posunutú ovuláciu a tehotenský test ste si urobili skoro, je možné, že ešte nie je vidieť embryo. Ak sa jedná o chcené a žiadané tehotenstvo a nemáte žiadne ťažkosti, postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Podľa kontrolného vyšetrenia s určí ďalší postup.

 • štítna žlaza

  , Autor: kikus

  Dobrý deň , som v 9tt5dni dnes mi volala moja gyn. ze ma posiela na endokrinologiu kvoli štítnej .Vobec neviem ci je zvýšena alebo znížená.Urobila som si online objednavku najblizši volny termin maju az 17.10 čo sa mi zda velmi dlhá doba ked ide o tehotenstvo.Pondelok skúsim zavolat osobne o bližši termín.Je problem tak dlho čakať ak ma nebudu chcieť zobrať skorej.Velmi sa bojím aby to neublížilo bábätku.Ďakujem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, predpokladám, že Vás Váš obvodný gynekológ odosiela na endokrinológiu pre zvýšenú hodnotu TSH, ktorá sa realizuje vrámci vstupných tehotenských vyšetrení. Nemyslím si, že dvojtýždňový rozdiel vyšetrenia by mal zásadný vplyv na tehotenstvo. Skúsiť sa môžete objednať aj osobne, čo telefonicky a ozrejmiť okolnosti. Ja sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Michal21

  Dobry večer
  A ešte jednu otázku by som sa chcela spýtať.
  Je možné ak by si som bola tehotná a teraz som v 8. Týždni ze by som nemala ziadne príznaky ako napr bolesť pŕs, Ranná nevoľnosť ci vracani, bolesť krížov poprípade bolesť v podbrušku
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, nie je podmienkou, aby mala tehotná žena v skorom štádiu tehotenstva nevoľnosti, či iné príznaky tehotenstva. Mnohé ženy v tomto týždni tehotenstva nevedia, že sú tehotné. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám realizuje USG, či odoberie krv na beta HCG.