• Amoksiklav a dojčenie

    , Autor: edusko

    Dobrý deň pani doktorka.
    Mám dieťatko 2,5 ročné, ktoré ešte 6x denne kojím. Momentálne ja užívam Amoksiklav, ktroré mi predpísal gynekológ. Chcem sa Vás opýtať, či je nutné aby sa moje dieťa vyhýbalo pobytu na slnku, pretože mu cez materské mlieko podávam atb? V čase, keď doužívam Amoksiklav máme odísť na dovolenku. Je nutné ešte nejaký čas po doužívaní atb vyhnúť sa opaľovaniu alebo už na druhý deň si môžme užívať more a slnko? Ďakujem Vám za odpoveď.

    Dobrý deň,
    vyhýbať sa slnku je nutné len pri niektorých typoch antibiotík, ktoré sú fototoxické. Amoksiklav však do tejto kategórie nespadá preto nie sú nutné žiadne opatrenia v podobe vyhýbania sa slnku ani pre vás ani pre vaše dieťa, ktoré stále dojčíte.