• Missed abortion

    , Autor: any

    Dobrý deň,
    včera som bola na prvom sone v 10tt,bábätko sa bohužiaľ nevyvíja..Lekár videl iba gest.vačok rozmerov 19 x18 mm,čo zodpovedalo iba 5tt.
    Dnes som bola v nemocnici objednať sa na kyretáž,ponúkli mi možnosť počkať,či nepotratím spontánne,keďže nekrvácam,vraj je risk nasilu otvárať kŕčok,ak chcem v budúcnosti deti..Rozhodla som sa teda čakať,ale mám trochu aj obavy,či som sa rozhodla správne..Aký máte na to názor vy prosím,myslíte,že je možnosť,že sa môžem vyčistiť sama?Stretla ste sa s podobným prípadom?Čítala som,že od odumetia plodu ho telo vylúči za 2-6 týždňov,v mojom prípade je to už piaty tt od odumretia..Keď mi včera dr.robil sono zo spodu,odvtedy ma trochu pobolieva v krížoch a aj v podbrušku ako pred menštruáciu,dúfam,že to príde samé a zvládnem to prirodzene.. :-( Ďakujem za váš názor...

    Dobrý deň,
    názory na spontánny potrat v tomto prípade sú rôzne, a naozaj neexistuje jednoznačný názor. Osobne by som počkala maximálne pár dní. Na jednej strane určite inštrumentálna revízia resp. kyretáž nie je pre telo najvhodnejší spôsob ako sa vysporiadať s odumretým plodom na druhej strane ide o prevenciu intrauterinnej/vnútromaternicovej infekcie.