Dobrý deň, chcem sa opýtať ak v 26tt: 1. zistia na USG že je málo plodovej v. čo sa s tým da robiť? 2. Ak dokonca plod. voda odteka čo sa s tým da robiť? 3. čo je príčinou ked je malo plod. vody , môže za to plod? Aká vývojová chyba tam potom je? A kedy sa to rieši až po pôrode? 4. Mávaju ženy často málo plod. vody??? DAKUJEM
Dobrý deň,
príčin prečo je v takomto týždni málo plodovej vody môže byť hneď niekoľko - môže ísť o náhodný nález, dôvod prečo je nedostatok plodovej vody sa nezistí ani sa neobjaví žiadna príčina, môže ísť aj o nedostatok plodovej vody z dôvodu nepriaznivého stavu plodu, kedy šetrí prietok krvi obličkami a nedochádza k vylučovaniu tekutín plodom, teda ide o centralizáciu obehu, prípadne môže ísť o iné ochorenie obličiek plodu, či inú vrodenú vývojovú chybu gastrointestinálneho traktu ( žalúdok+ čreva). To je v prípade, že plodová voda neodtiekla len sa netvorí. V prípade, že plodová voda odtiekla najčastejšou príčinou je infekcia, zväčša vaginálna. Ak odtiekla plodová voda bez zjavnej príčiny a vylúčila sa vrodená vývojová chyba plodu je možné na niektorých špecializovaných pracoviskách v určitých prípadoch doplniť plodovú vodu amnioinfúziou.Je však nutné poznať podrobný stav tehotnej a plodu.
Prajem pekny den, chcela by som Vas poprosit o radu.
Posledna menstruacia 31.5., cyklus 33-35 dni, 29.7.na sone mi dr potvrdila tehotenstvo s tym, ze sa jej nezda velkost plodu, povedala aby som prisla o tyzden, ci plod narastol. Po tyzdni vysledky sona 5.8.: 9+3, v dutine uteru GS, zltkovy vac.8mm, AS:+-, CRL 6+0, pri zltkovom vacku atypicka struktura.
Lekarka ma poslala na konzil.vysetrenie, ze pravdepodobne ide o potrat.
Chcem sa len spytat, ci to teda potrat podla tych vysledkov vyzera. Prsia ma stale bolia, unavena som stale, nic sa nezmenilo. A dalsia otazka co za atypicku strukturu sa tam moze nachadzat? A co znamena AS plus minus?
Dakujem pekne, prajem pekny den
Dobrý deň, príznaky tehotenstva u Vás budú pretrvávať, pretože tehotná ste. V tomto týždni tehotenstva by už malo byť vidieť akciu srdca. Vyšetrujúca lekárka si nebola jednoznačne istá akciou srdca. Čo sa týka popisovanej atypickej štruktúry, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní. Ak sa jedná o žiadúce tehotenstvo, štandardne sa realizuje kontrolné USG vyšetrenie. Podľa výsledkov kontrolného USG vyšetrenia sa určí ďalší postup.
Dobry den, moja znama je v 35 tt, a bola v kontakte s dietatom kt. má tzv. siestu chorobu roseola infantum (cca. 10 minut boli v jednom aute). Dieta bolo uz po horuckach, na dalsi den sa vysypala, vtedy sme dozvedeli diagnozu. Otazka: Mohla nakazit buducu mamicku, a ak ano, je to nebezpecne v tomto stadiu tehotenstva? Docitala som ze to ohrozuje plod. Ak znama nebude mat horucku, aj vtedy to ohrozuje plod? Co mame robit, ako postupovat? Dakujem.
Dobrý deň, šiesta choroba je vírusové ochorenie spôsobené herpes vírusom 6 alebo 7, ktoré je typické niekoľkodňovými vysokými horúčkami, po ktorých nasleduje vyrážka. Šiesta choroba nie je nebezpečná pre dospelého, môže však byť nebezpečná v tehotenstve, ak sa vyskytujú vysoké horúčky, ktoré predstavujú riziko pre zdravie plodu. Inkubačná doba je 6 – 15 dní, najčastejšie je to do 10 dní. Roseola je vysoko nákazlivá a šíri sa ako kvapôčková infekcia - z tekutiny z nosa a hrdla nakazených ľudí, teda pri smiechu, kýchaní, kašlaní ... takže mohlo dôjsť k prenosu infekcie. Ochorenie zvyčajne nevyžaduje medikamentóznu liečbu, len prípadne podávanie liekov pri veľmi vysokej teplote. Antibiotiká sa nepodávajú, nakoľko sa nejedná o bakteriálnu infekciu. Stav treba odsledovať, ak sa dostaví teplota, či horúčka, je potrebné užiť napríklad Paralen v dávke 1 - 2 tablety každých 6 hodín, v nevyhnutnom prípade aj každé 4 hodiny, vhodné sú aj vlažné sprchy. Dôležitý je aj pitný režim. Určite však netreba panikáriť. Je vhodné upovedomiť obvodného gynekológa. Pri akejkoľvek návšteve zdravotníckeho zariadenia odporúčam dodržiavať zásady ROR: rúško, odstup, ruky. Dezinfekcia rúk je naozaj dôležitá.
Dobry den,
chcem sa s Vami poradit ohladom svojich vysledkov k rubeole. Som v 26. tt. V 12.tt. mi ju prvy krat zistili s hodnotami Igg=19,9 a IgM=72. V 26.tt som mala hodnoty IgM=19,5 a IgG=55,8. V 1991 som bola ockovana proti rubeole. Nemam ziadne priznaky rubeoly, bez odberov by som ju ani nezistila. Prosim Vas, je mozne, ze tieto vysledky mozu ovplyvnit negativne vyvoj plodu? Je mozne, ze rubeola je pozitivna tak dlho?
ps: vysledky z prveho odberu boli opakované po 2 tyzdnoch a odoslane do Nar.ref.centra. To skonstatovalo, ze nenastal signifikantny narast IgG protilatok a IgM protilatky boli v prvej a druhej vzorke takmer identicke (po 2 tyzdnoch). Vysledok Nar.ref.centra: IgM +, IgG +, hranicna avidita.
Dobrý deň, toto je otázka pre infektológa, ktorý by sa Vám k tomu pekne zrozumiteľne a objektívne vyjadril. vyjadriť. IgG hovorí o prekonanej infekcii, IgM o aktívnej prebiehajúcej infekcii. Ak ste už prekonali infekciu v minulosti, či boli ste očkovaná, vplyv na plod to nemá.
Dobrý deň. S pratielom sme rozmýšlali nad babätkom.
24. Sme to skusili ze to necháme na nahodu ked ze mi zacinala podla aplikácie ovulacia…No prídem k problemu prve dva dni som mala pichanie v podbrusku na lavej strane to by sa dalo ešte prežiť včera som mala klud no dnes neskutočná bolesť tak som si musela lahnúť aby to prešlo… menštruácia mi má začať az 12.8… moja otázka znie je možné že to bude tehotenstvo alebo iba predmenštruačne bolesti? Ďakujem za odpoveď
Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.
Dobry den, priatel sa lieci na bipolarnu poruchu. Nedavno som mala zamlcany potrat v 10. tyzdni. Je mozne, ze by lieky ovplyvnili plod? Aka je sanca, ze dieta zdedi chorobu? Je mozne tomu predist napr umelym oplodnenim?Dakujem
Dobrý deň, existuje istá možnosť zmien u istého percenta spermií vplyvom niektorých antidepresív, nie je však preukázané, že to má vplyv na plodnosť, či na vývoj plodu. Liekmi, či inak poškodené spermie väčšinou ani neoplodnia vajíčko, takže obava z poškodenia plodu je pomerne malá. Vo všeobecnosti sa užívanie antidepresív u muža nepovažuje za prekážku plodenia. Je to však skôr otázka na lekárov v centrách asistovanej reprodukcie, či genetikov.
Pre skvalitnenie poskytovaných služieb používame cookies. Ďalším pokračovaním prehliadania na portáli
súhlasíte s Pravidlami používania
portálu MAMA a Ja.
Prihlás sa na odber newsletter
Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: