• syndróm karpálneho tunela

    , Autor: athene123

    Dobrý deň pani doktorka.
    Obraciam sa na vás s prosbou. Som v 34 tt. a cca. 2 týždne dozadu sa v noci budím na veľmi silné kŕče a tŕpnutie pravej ruky od predlaktia smerom k prstom. Bolesť je veľmi intenzívna a tŕpnutie také, že si necítim ruku, mám ju necitlivú, neviem roztvoriť poriadne prsty. Skúšala som potrieť ruku Voltaren gelom, dať si studený obklad ale nič nepomáha. Som zúfalá, lebo celé noci nespím. Bola som odoslaná na neurologické konziliárne vyšetrenie, kde lekár má podozrenie na syndróm karpálneho tunela. Čaká ma ešte EMG vyšetrenie. Lekár mi podal im. Diprophos 1 amp. a mám konzultovať s gynekológom, či nie sú kontraindikácie na užívanie liekov: Enelbin ret 2 x 1 a Milgamamm 1 denne. Lieky som si v lekárni zatiaľ nevybrala a preto sa na vás obraciam, či je možnosť ich užitia, poprípade čo si mám dať ak ma ruka strašne bolí a tŕpne a či sa stretávate aj s takýmito bolesťami v tehotenstve. Ešte dodám, že užívam 2 - 3 x denne Magne B6. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    pri spomínaných liekoch neexistujú žiadne štúdie na tehotných ženách, preto sa tento prípravok (podobne ako iné lieky v tehotenstve) podáva len v nevyhnutných prípadoch. Nepredpokladám však, že by v 33 týždni tehotenstva mohlo užívanie týchto liekov ublížiť babätku.