Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,064 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • V com je problem?

  , Autor: odbornik6

  Som 2 tyzdne po porode a nerozbehlo sa mi este materske mlieko!Porodila som 30 tyzdni,dietatko je v inkubatore,koli vahe.Domov mi ho pustia zhruba za 6 tyzdnov.Nakolko ho neviem kojit snazim sa odsavat,ale viem si odsat len par kvapiek!Tak tiez nemam ani navaly do prsnikov ako som mala pri predchadzajucich 2 detoch.Pri nich sa mi tvorilo mlieko hned po porode a tiez boli narodene predcasne!Moze to byt aj tym,ze ma posaztavovvali,aby som neporodila tak nizkom tyzdni,alebo tym ze sa nedobre cistim a mam v maternici este pozostatky od porodu?Co mam robit aby som si vedela rozbehnut mlieko???Caje na podporu mlieka nezaberaju,pijem dostatok tekutin,uz neviem co mam robit!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  súvisí to s tým, že dieťatko je narodené naozaj veľmi predčasne a pridal sa k tomu iste veľký stres. Nesúvisí to s tým, že sa u vás tlmila kontrakčná činnosť ani s tým, že sa zle čistíte. Práve naopak, zle sa čistíte kvôli tomu, že nekojíte. Skúste ešte pár dní vytrvať, z ľudových rád, ktoré mamičkám pomáhajú doporučujem Senovku grécku alebo Benedikt lekársky. Bolo by vhodné navštíviť laktačnú poradňu aby posúdili či je technika odsávania správna. Je však možné, že sa tvorba mliečka už zastavila kedže prsníky nie sú dostatočne stimulované.