Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,064 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pesar v tehotenstve

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň,
  som v 15 tt a práve mi bol založený pesar, kvôli kratkemu a slabému krcku. Som po predčasnom zlyhaní vaječníkov, tehotenstvo je po Ivf s darcovstvom oocytov. Som prvorodicka, čakáme dvojičky, mám 38 rokov. Užívam utrogestan 2x2, magnezium b6 2x1, femibion a lactobacili kvôli pesaru. Chcela som sa spýtať či s pomocou pesaru by sme to mohli potiahnuť až do konca. Mám obavy len z infekcie, ktora by nam mohla hroziť. Nevedeli sme sa rozhodnúť čo je lepšie či pesar, alebo serklaz. Aký je Váš názor? Obcas ma pobolieva podbrusko, ale zatiaľ bolo stale všetko na prehliadkach v poriadku. Je to normálne?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ťažko povedať, či je lepší pesar alebo cerclage, je to individuálne a závisí od vaginálneho nálezu. Taktiež sa nedá povedať či pesar tehotenstvo udrží. Pobolievanie bruška by sa nemalo vyskytovať, skúste viac oddychovať a mať naozaj kľudový režim,a samozrejme pokračujte v užívaní spomínaných liekov.