• UZV

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň pani doktorka, chcem sa opýtať: som v 10 tt, škodí častý UZV cez pošvu?
    Ďakujem
    KOvacova

    Dobrý deň,
    neviem čo myslíte celkom presne pod pojmom "častý" vaginálny ultrazvuk, niekedy je nutné naozaj časté vyšetrenie aby sa stanovila diagnóza. Negatívne účinky ultrazvuku na plod nie sú známe. Ak ide o zavedenie infekcie, v dnešnej dobe je to skôr rarita, kedže sa dodržiavajú presné pravidlá ultrazvukovania, sterility a antisepsy.