• Bruško

    , Autor: anjajaja

    Dobrý deň ! Chcela by som sa opýtať.....pred tehotenstvom som cvičila jogu,pri naťahovačkách som si asi natiahla svaly alebo neviem čo......proste sem tam ma bolelo ako ked modrinka na boku pod ľavým rebrovým oblukom ,ako sa končia rebra a začína brucho ,vobec som to neriešila.Ked som otehotnela a okolo 5.mesiaca mi vybehlo bruško ta bolesť sa vrátila ale to bolo intenzívnejšie ale zase to prešlo.Teraz som v 33,tt zase sa to vrátilo (pri cestovaní autom som sa v zákrute dosť naklonila na ľavú stranu a od vtedy to začalo) ale je to veľmi bolestive mám problém pri ležaní na ľav. boku,bolí to dokonca ked sa toho miesta datknem a pri pohyboch do strán. Chcem vedieť či su to fakt len svaly alebo čo to môže tak bolieť a čo by som s tým mala robiť.Inač mám dosť veľké bruško.Dakujem za Vašu odpoved.

    Dobrý deň,
    s veľkou pravdepodobnosťou ide len o natiahnuté svalstvo. Možnosť terapie bolesti v gravidite je pomerne obmedzená, vzhľadom na to, že väčšina liekov proti bolesti prechádza do mlieka a transplacentárne. skúste si kúpiť v lekárni Algesal krém. ak to neprejde po pôrode dajte si urobiť Rtg hrudníka.