• Tehotenstvo, búšenie srdca, špinenie

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň,
    som v 21tt a od 12tt mám problémy so špinením a krvácaním. Začalo to v 12tt, kde som bola hospitalizovaná na masívne krvácanie, dg. hematom 6x2cm na prednej strane maternice. Do 6 týždňov sa však našťastie hematom vstrebal. Posledné 3 týždne mám však dosť veľké problémy so špinením, ktorým predchádzajú mdloby, silné búšenie srdca, veľké bolesti do oblasti jazvy (po prvej sekcii) a následne nato začnem špiniť. Posledný krát som aj trošku zakrvácala, takže som bola opäť hospitalizovaná. Kontrolné vyšetrenia - vag vyšetrenie hmatom, vonkajšie ultrazvukové vyš, vyšetrenie krvi, moču, tlaku - všetko negatívne.
    Vedeli by ste mi poradiť, čo to môže byť? Čo by mi mohlo teoreticky spôsobovať to silné búšenie srdca a následné špinenie? Už som z toho zúfalá :(
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, Joanna

    Dobrý deň,
    ťažkosti, ktoré opisujte sú znakmi hroziaceho predčasného potratu/pôrodu. Ak však hovoríte,že všetky výsledky sú v poriadku, že sa váš vaginálny nález nemení a na ultrazvuku nie sú úž žiadne známky hematómu, či nízko nasadajúcej placenty tak skúste začať s užívaním Magnesia v tabletkách , kľudne aj 3x1 tbl, prípadne šumivé magnézium. Odstráni úzkosťa pôsobí aj čiastočne tokolyticky, teda proti kontrakciám.