• Ovitrelle

    , Autor: Mončiči 123456

    Dobrý deň pán doktor!
    Chcem sa opýtať na jednu vec. Môj gyn mi dal ovitrelle 1.10.2021 a ja užívam duphaston na vyvolanie menzesu. Chcem sa spýtať či nezabránil duphaston pri tejto injekcii aby došlo k tej ovulácii lebo gyn mi povedal že ja neovulujem a preto mi dal ovitrelle. A ako som už spomenula ovitrelle mi pichol 1.10.2021 a duphaston som začala užívať 3.10.2021 a menzes sa mi dostavil 16.10.2021 môj gyn mi povedal že môžem otehotnieť alebo ani nemusím keď mi dal tú injekciu. A povedal že keď sa náhodou dostaví menzes tak mi vypíše 5ks liekov a potom na 14den cyklu mi pichne injekciu ale to už neviem či takú istú alebo inú.
    Chcem sa spýtať či podľa vás môžem otehotnieť s touto injekciou keď užívam pri ňom duphaston? Za odpoveď vopred ďakujem.

    Dobrý deň, ovitrelle neslúži na otehotnenie, ale na podporu vývoja a dozrievania viacerých folikulov a na podporu uvoľnenia vajíčka z vaječníka (vyvolanie ovulácie). Nemusí však stopercentne dôjsť k ovulácii. Duphaston sa v tomto prípade zvykne používať v druhej polovici menstruačného cyklu. Keďže nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, bližšie informácie, ani okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí s otehotnením je vhodné porozmýšlať navštíviť centrum asistovanej reprodukcie, kde Vám v tomto smere poskytnú komplexnú starostlivosť.