• Azoospermia a Nebido

    , Autor: 7Eliška7

    Dobrý deň pán doktor, môjmu priateľovi bola diagnostikovaná azoospermia ma 29, športuje nefajci, nepije. Bol iba na jednom vyšetrení spermiogramu. Asi dva roky pociťoval znížené libido, po dvoch rokoch išiel k urologovi potom andrologovi a zistili mu nízky testosteron aj ten zostatkový. Androlog mu pichol hormón značky Nebido. Vedel, že chceme bábo. Neinformoval nás, že by priateľ ostal neplodny. Až keď išiel na druhú injekciu povedal, že to zhorší spermiogram. Druhú injekciu si už pichnúť nedal. Potom sme vyhľadali endokrinologa, ktory dúfam, že sa bude konečne zaoberať príčinou...ale povedal nech skočí na ten spermiogram. Výsledok 0 spermii. Chcem s a spýtať, či ste sa s tým už stretli, či to môže byť zapríčinené tým Nebidom alebo nízkym testosterónom a či je šanca, že sa to vráti do normy. Ďakujem

    Dobrý deň, osobne som sa s takým niečim nestretol. Je to však otázka na andrológa. Neviem sa Vám k tomu bližšie vyjadriť.