Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • IuI

  , Autor: Emka69

  Dobry den pan doktor,
  Mam jednu otazku. Obsolvovala som IUI. Na piaty den cyklu som brala 4dni za sebou Clomifen a potom na 12den mi bola pol hodinu pred zakrokom IUI pychnuta injekcia otrivelle.Vsade citam ze Clomifen sa uziva 5dni no ja som ho na nariadenie lekara uzivala len 4dni a ovitrelle co som citala by sa mal den dopredu pychnut. Chcem sa Vam opytat na Vas zazor ci tento davkovanie a o otrivelle bolo spravne casovo podane?
  IuI bolo neuspesne.
  Dakujem velmi pekne vopred za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v centrách asistovanej reprodukcie vedia čo robia. Majú lepšie znalosti a hlavne oveľa viac skúseností. Neprináleží sa mi vyjadrovať k postupu, ani ho hodnotiť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov IVF centra.

Podobné otázky

 • Spermiogram

  , Autor: Kika12345

  Dobrý deň,

  chcela by som sa opýtať, aké máme šance k otehotneniu, ak môj partner má nasledujúce výsledky spermiogramu.
  Oligozoospermia + Hypospermia
  Objem:1,2 ml
  Ph:8
  Celkový počet: 36 ml
  Koncentrácia: 30
  Konc. motilných spermí:18
  Podiel motilných spermí: 60 %
  Motilita A: 40 %
  Patológia hlavičiek: 90
  Patológia stredných častí: 21
  Patológia bičíkov: 14 %
  Liquifikácia: +
  Čistota ejakulátu: 0
  Odporúčanie v asistovanej reprodukcii: IUI

  Ja momentálne ešte čakám na hormonálne testy. Pokiaľ by boli v poriadku je možnosť otehotnieť aj prirodzenou cestou alebo musíme jednoducho podstúpiť IUI. A aké sú šance pri IUI? Viete odporúčiť nejké výživové doplnky s ktorými by sme mohli zlepšiť výsledky?

  Ďakujem krásne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myslím si, že lekári v centrách asistovanej reprodukcie vedia najlepšie a najobjektívnejšie zhodnotiť možnosti otehotnenia, poznajú všetky výsledky vyšetrení, okolnosti a potrebné informácie. Pri nejasnostiach sa ich nebojte pýtať a informovať sa.

 • Oligoasthenoteratozoospermia

  , Autor: Janka250581

  Dobrú deň, chcem sa opýtať ci mam šancu otehotnieť pomocou IUI,keď ma partner diagnostikovanu oligoasthenoteratozoospermiu
  Hodnoty spermiogramu
  Objem (ml) 1,9
  PH 7,8
  Celkový počet 11,4
  Koncentrácia spermií 6
  Koncentrácia motilnych spermií 2,5
  Podiel motilnych spermií 42 %
  Motilita A 25 %
  Spermie s normálnou morfologiou 2 %
  Liquifikacia +
  Ostatne 0

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nikdy to nie je len otázka spermiogramu, ale aj hormonálneho statusu ženy. S uvedenou diagnózou sa teoreticky dá otehotnieť aj prirodzene, cesta centra asistovanej reprodukcie však asi bude vhodnejšia. Odporúčam, pri akýchkoľvek nejasnostiach pýtať sa priamo lekárov v centre asistovanej reprodukcie, ktorí sa Vám budú vedieť objektívnejšie vyjadriť a lepšie vysvetliť postupy.

 • Prečo sa nedarí?

  , Autor: Ivonček

  Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať na Váš názor. Mám 32 rokov. 160cm/60kg .Za sebou mám nasledovné vyšetrenia; imunoalegologicke vyšetrenie- OK, vyšetrenie štítnej žľazy- OK, Hematologia- zistený syndróm lepivych dostičiek liecba fraxiparin v prípade hormonálnej stimuláci, Laparoskopia vaječníkov- Ok, genetika-Ok. Snažíme sa už 10 rokov a ani raz som nebola tehotná. Mám za sebou 1x IUI- neúspešne, 1 cyklus IVF pri ktorých sme mali k dispozícii 4× KET - Neúspešne. Po nejakom čase sme znovu skúsili na 3mesiace clostylbegin a utrogestan+ fraxiparin. Žiaľ mi nedozrelo ani 1 folikul. Moja otázka znie: Prosím Vás ako ďalej? Čo ešte skúsiť? Kam ísť? Cyklus IVF je dosť finančné náročný a bojím sa že pre mňa asi zbytočný. Partner je ok.Prosím poraďte ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto online je veľmi ťažké sa objektívne vyjadriť. Ak však máte hematologickú diagnózu, liečbu by som v takomto prípade za daných okolností nasadil už preventívne. Najvhodnejšia cesta je podľa mňa asistovaná reprodukcia. Mala by sa zistiť príčina, prečo Vaše telo nevie udržať tehotenstvo, prípadne by som ešte absolvoval genetické vyšetrenia.

 • Mimomaternicove tehotenstvo a IUi

  , Autor: merris

  Dobry den, zaujimalo by ma ake su statistiky prip. %, co sa stava pri IUI ze sa vajicko nezahniezdi v maternici.
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, toto je skôr otázka na centrum asistovanej reprodukcie, ktoré by Vám vedelo poskytnúť štatistické údaje. Ja Vám na to neviem odpovedať.

 • Tehotenstvo

  , Autor: merris

  Pekný deň, chcela by som sa opýtať 2 otázky.
  Už 2 roky sa snažíme o bábätko. 1 potrat v 10 tt. + 2x biochemické.

  - momentálne som po IUI so stimuláciou Clostylom, infúzie Intralipidmi (hodnoty však len mierne zvýšené, hraničné) + 60mg Anopiryn ob deň preventívne + ešte mám posledné 2 tabletky Utragestanu.
  - aktuálne som 28 DC - a mám pozitívny test

  1) Je potrebné brať Utragestan dlhodobejšie, alebo už nemusím
  2) Kedy je najneskor nutné zameniť Anopyrin za Fraxaparín 0,3 v ktorom týždni? Počká to do návštevy gynekológa cca 2-3 t.? Alebo čo najskôr zameniť? Samozrejme, v prípade ak tehu bude pokračovať, čo verím že ano.

  ďakujem veľmi pekne  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Utrogestan môžete užívať aj naďalej. Anopyrin sa profylakticky užíva do 36. týždňa tehotenstva, kedy je nahradzovaný nízkomolekulárnym heparínom. Pokračujte v liečbe podľa odporúčaní lekárov centra asistovanej reprodukcie